«
Turknet Sikayetleri

Taahhütsüz ve AKN’siz internet kampanyası ile ülke genelinde büyük ilgi gören Türknet’e müşteriler tarafından şikayetler son zamanlarda artmaya başladı. Özellikle hız problemi ile alakalı yaşanan sorunların çözülmemesinden dolayı oluşan şikayetlere çözüm bulunamaması Türknet markasını zedeleyebilir. Müşterilerin şikayetlerini, yaşadıkları sorunları kısaca ele alalım.

HIZ PROBLEMİ

Türk Telekom altyapısını kullanan Türknet firması, müşterinin evine ulaşan en yüksek hızı vermeyi vaat ediyor. Kimisi 16 mbps hız alabiliyorken kimisin 32 mbps hızda internet kullanabiliyor. Bu tamamen Türk Telekom altyapısı ile alakalı. Kimi zaman fiber altyapıyı destekleyen adreslerde daha yüksek mbps hızları alabiliyorsunuz.

Son zamanlarda yaşanan sorunlar genellikle 16 mbps hızı destekleyen müşterilerde yaşanmaktadır. Aynı sorunu benim de yaşadığımı söyleyebilirim. Evime ulaşan internet altyapısı 16 mpbs desteklemesine rağmen 2-3 hafta boyunca 2 mpbs hızında internet aldım. Hiçbir siteyi açamıyordum. Zar zor biraz düzelttirdim ama hala yavaş internet sorunu yaşıyorum. İlk zamanlar 10 mbps’den aşağı düşmeyen hızlara artık ulaşamıyorum.

MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ SORUNU

Yeni yaptığı düzenleme ile artık telesekreter otomatik olarak sizi yönlendiriyor. Hiçbir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanamıyorsunuz. Bu da müşterilerin sorunlarını çözememesine neden oluyor.

Müşteri temsilcisine direkt bağlanma yazısını okumak için tıklayınız.

Çağrı kaydı bırakan müşteriler sorunlarının çözülmediğini ve sürekli aynı yanıtları aldıklarını belirtiyorlar. Özellikle benim sorun yaşadığım zamanlarda “Gerekli kontrolleriniz yapıldı, teknik hiçbir soruna rastlanmamaktadır” benzeri bir cevap alıyordum.

ABONELİK İPTALİ ve FAZLA FATURA SORUNU

Başka bir müşteri ise aboneliğini iptal ettirmesine rağmen aboneliğinin devam ettiğini ve fatura kesildiğini belirtiyor. Gözden kaçmış bir durum olabileceğini düşünüyoruz. Fakat bunun gibi basit ve kolaylıkla çözülmesi gereken sorunların devam etmesi hiçte hoş olmamış.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. veysel çetin

  ben direk müşteri hizmetlerinden konuşamıyorum ulaşamıyorum.ve arızamı ve şikayetimi annatamıyorum opörotör hizmet neden vermiyor

 2. Mesut

  Müşteri hizmetleri 0. Ne bir bayii var ne büro. Kargoya koy ulaştırsın böyle şeymi olur karşılıklı mübadele yapacaksın. Bağlantı mevcut olmadı mı heriflerin keyfini bekle, hız iste ay başın da, ay başı geldi çattı icraa yok. Ver iptal dilekçeyi,2 aylık faturayı 1 aya tahsil et…

  • Gülhan

   Başvuru yaptık modemi aldık kurduk.iki hafta oldu hala internet bağlantısı yapılamadı. Müşteri hizmetlerini aradığımda arıza kaydı oluşturuldu diyor. Ben de internette türknet şikayetlerini okuyunca aynı sorunu yaşayan bir çok kişi olduğunu görüncebaşlamadan iptal ettirme kararı aldım.