Merhaba,

Ben Ahmet Can Akyol, 1996 Amasya doğumluyum. Aslen Samsunlu olmama rağmen babamın mesleği nedeniyle Sinop’ta büyüdüm. Kastamonu Üniversitesi, İşletme bölümünde okudum.

Daha önceleri teknoloji, sağlık ve genel içeriklerin bulunduğu birçok blog açtım. 2014 yılında açtığım kişisel blogumu bazı nedenlerden ötürü kapattım. 2017 yılının son aylarında kişisel blogumu tekrar aktif edip bilgilerimi, tecrübelerimi ve takip edilmesi gereken konuları derleyip sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Gazete editörlüğü, köşe yazarlığı, internet haberciliği, grafik tasarım, fotoğrafçılık, medya danışmanlığı, basın danışmanlığı, seçim kampanyası gibi birçok hizmette bulundum. Özellikle babamın Sinop’un Ayancık ilçesinde gazete-matbaa işi yapması nedeniyle gazetecilik, internet haberciliği ve tasarım işine hep ilgi duydum. Kendimi de bu yönde geliştirdim.

İnternet dünyası ile 2006 yılında tanıştım. ‘İnternet sitesi nasıl açılır?’ sorusuyla başlayan bu serüvende yıllarca araştırma yaparak bilgi sahibi oldum. 2009 yılında internet gazeteciliğine başladım ve şuanda sitemi çok iyi yerlere getirdim.

En değerli hazine olan bilgiyi paylaşmayı, doğru olanı kaleme almayı kendime ilke edindim.

Sürekli değişen ve gelişen teknoloji internet dünyasına da birçok avantaj sağlamıştır. Hızla gelişen internet dünyasında kazanç sağlamak isteyenlere de bu mesleğin sırlarını blogumda paylaşacağım.

Benimle ilgili ve internet dünyasıyla ilgili merak ettiklerinizi sormak için sanalyus@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.