Samsung Galaxy C7 Pro Hakkında Görüşlerim

tarafından
281
Samsung Galaxy C7 Pro Hakkında Görüşlerim

Kısa bir süre önce 1.500 TL bütçem ile telefon arayışına girdim. Yaklaşık 3 hafta kadar tek tek tüm telefonları inceledim. En son fiyat-performans ürünü olarak bilinen Xiaomi Mi 5s ile Galaxy C7 Pro arasında kaldım. Kararım Samsung’dan yana oldu.

Kısaca neden böyle bir tercihte bulunduğumu söyleyecek olursam; Xiaomi performans olarak daha iyi işler çıkarsa da donanımsal olarak çok fazla sorun olduğunu kullanıcı gruplarında çok rastladım. Kimi zaman çözümü olmayan sorunlar da vardı, çözüme kavuşanlar da. Şimdi gelelim Galaxy C7 pro nasıldır? Tavsiye eder miyim?

Samsung Galaxy C7 Pro Kullanıcı Yorumları

Görünüm: Galaxy C7 pro 5.7 inc ekranıyla gerçekten büyük ekran deneyimini sizlere sunuyor. Ekranların kıvrımlı olması (2.5D) güzel bir görüm sergiliyor. Fakat parmaklarınız ve avuç içiniz ufaksa telefonu tek elle kullanmak biraz zorlaşabiliyor

Arayüz: Android 6 ile gelen telefon Android 7’de bulunan birçok özelliğe sahip. Android 7 ile gelen uygulama ekranını boyutlandırma, aynı anda 2 uygulamayı tek ekranda açma gibi özellikleri bulunuyor. Çift hat kullanacaklar için kullanımı kolaylaştırmışlar. Aramaları, mesaj gönderimlerini ve interneti hangi hattan kullanacağınızı ayrı ayrı seçebiliyorsunuz. Telefonda mavi ışık filtresi olması da  gece kullanımında güzel bir avantaj sağlıyor.

Kamera: 16 MP ön kamerası gerçekten güzel bir performans sunuyor. Ön kamerada flaş olsa daha güzel olurmuş ama bu haliyle de güzel fotoğraflar çekiyor.

Aynı performansı 16 mp arka kamerada göremiyoruz. Maalesef ki bu telefona bu kadar kötü arka kamera yakışmamış. Sabah çekimlerinde güzel performans sağlasa da düşük ışıkta ve zoom yapıldığı zaman özle görülür şekilde kalite düşüklüğü, renk bozulması oluyor. Arka kamerayı çok kullanan biriyseniz bu telefon size göre değil.

Pil Performansı: Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve pil gayet iyi diyebilirim. WhatsApp, Facebook, İnstagram, ara ara oyunlar oynayarak şarj bana 1 gün boyunca yetiyor. Telefon genellikle elimde ve hep mobil veri açık. Telefon az kullanıldığı durumlarda 1 buçuk günden fazla çok rahat gidiyor.

Ayrıca hızlı şarj özelliği de çok iyi. 5-10 dakikalık bir şarj ile 5-6 saat arama, mesajlaşma, whatsap kullanımı yapabiliyorsunuz.

Oyun Performansı: Fps oyunlarını rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Büyük ekran olması oyun oynarken size daha güzel bir deneyim sağlıyor.

Bazı oyunlar ilk açılırken biraz geç açıldığını söyleyebilirim.

Parmak İzi: Telefonun parmak izi özelliği hızlı çalışıyor. Fakat üstünde leke olduğu durumlarda parmak izinizi okumuyor. Temiz tutmanız gerekiyor.

Konuşma: Aramalarda yaşadığım bir sorunu bahsetmem gerekiyor. Telefonda görüşme yaparken karşıdakinin sesi ara ara kesiliyormuş gibi boğuk geliyor. Genellikle görüşme yaparken sesi sonuna kadar açıyorum. Ben mi alışamadım yoksa telefondan mı kaynaklı net bilgim yok.

Ses Performansı: Müzik Türleri cihazın ses performansı beni tatmin etti. Gayet net bir ses alıyoruz. Cihazın altında ve üstünde 2 adet hoparlör bulunuyor. Bu cihazda Stereo hoparlör bizi karşılıyor.

Bonus: Always-on Display yani Sürekli açık ekran özelliği bu telefonda var. Bu benim çok hoşuma gitti.

Birkaç kaynakta Galaxy C7 Pro’ya Android 7 güncellemesi gelecek şeklinde açıklamalar okudum fakat resmi bir açıklama henüz yok. C7 Pro’ya Android 7 güncellemesi gelirse çok iyi olacağı kanaatindeyim.

Telefonla ilgili aklınıza takılanları alttaki soru kısmındam sorabilirsiniz.