Türknet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

tarafından
384
Türknet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Taahhütsüz ve AKN kotasız yalın interneti bizlere sunan Türknet, son zamanlarda yavaş internet ile gündemdeki yerini koruyor. İnternetin yavaşlığından şikayetçi olan birçok müşteri de aboneliğini iptal ettirmeye çalışıyor.

Kendi tecrübelerim ile Türknet hakkındaki düşüncelerimi ve tabiki konu başlığı olan Türknet abonelik iptali işlemini açıklayacağım.

Türknet İnternet Yavaşlığı Sorunu

Bir Türknet kullanıcısı olarak son zamanlarda alabildiğim en yüksek hız 4 mbps’tir. Bu değer 2-4 mbps arasında değişiyor. 16 mbps destekleyen internet altyapısı ile son 3 aydır 4 mbps hızın üstüne çıkamıyorum. Türknet ile yaptığım telefon görüşmelerinde de bir çözüme ulaşamadım. Kendileri internet hızımı en yüksek yaptıklarını belirtseler de hız çok düşük.

Türknet internet hızını yükseltmek için küçük bir tiyo vereyim. Kullandığınız modemin yazılımını güncelleyin. Modem arayüzünden modemi resetleyin. (yeniden başlatma) Bu şekilde az da olsa internet hızında yükselme olduğunu gözlemledim.

Türknet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türknet abonelik işlemini iptal etmek isteyenler için 2 yol var. Müşteri hizmetlerini arayabilir veya Türknet’in internet sitesinden Online İşlemlere bilgilerinizle girerek aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

Her iki şekilde de yetkililere ulaştığınızda size dilekçe örneği gönderiyorlar veya dilekçeyi indirebileceğiniz adresi belirtiyorlar.

Dilekçedeki abonelik numarası, iletişim bilgisi ve imza gibi alanları doldurup (0212 216 5560) numaralı faksa gönderiyorsunuz. Dilekçeniz 1 gün içinde işleme alınmış oluyor.

Türknet Aboneliğim Ne Zaman İptal Edilir?

Türknet’e dilekçenizi gönderdikten 1 gün sonra dilekçe işleme alınır. Fakat abonelik iptaliniz fatura kesim tarihinde gerçekleştirilir. Yani fatura dönemine kadar internetiniz açık olur ve fatura kesim dönemine geldiği zaman aboneliğiniz iptal edilir.

Bu nedenden dolayı abonelik iptal işlemini yaparken fatura kesim tarihine dikkat edin. Boş yere 1 ay daha bekleyip ücret ödemeyin.