«
drone hayali

Herkesin bir hayali vardır, bu hayalleri gerçekleştirmek ve bunun verdiği mutluluğu yaşamak ister. İşte bende bu hayallerimi tek tek gerçekleştiriyorum. Doğa sever biri olmam ve hobi olarak fotoğrafçılık ile uğraşmam nedeniyle drone almayı hep istemişimdir. Sonunda bu hayalimi gerçekleştirdim ve doğa manzaraları çekmeye başladım.

Hayallerimi merak ediyorsanız şu yazıyı okuyunuz>> 27’DEN ÖNCE 27 HAYALİM

Aldığım drone ile ilgili detaylara geçmeden önce neden drone almak istedim, amaçlarım nelerdi ve neler yaptım bunlardan bahsetmek istiyorum.

Drone Alma Nedenim

Doğa fotoğrafı çekmeyi seven biriyimdir. İlkokul yıllarımda fotoğraf çekmeye başlayan merakım her geçen gün daha da arttı. Doğanın huzur vermesi, mavinin-yeşilin birbiriyle uyumlu olması benim hep ilgili çekmiştir.

İlkokulda dijital fotoğraf makinesi ile fotoğraflar çekerdim. Sonra Nikon D5100 satın alarak çekimlerime bununla devam ettim. Bir süre sonra telefonla da güzel kareler çekmek istediğim için o dönemin hem fiyat-performans ürünü hem de kamera yönünden güçlü olan Xiaomi Mi Note 3 telefonunu satın aldım. Anlayacağınız bir ürün alırken fotoğraf çekimlerini de içine katarak bir seçim yapıyorum.

İnceburun, Sinop

Ve son olarak drone almayı hep istemişimdir. Yaklaşık 3 yıl boyunca bütün drone markalarını inceledim ve fiyatların yüksekliği nedeniyle satın almayı hep erteledim. Fakat her ertelediğim zaman sürecinde drone fiyatları aldı başını gitti. Bende artık buna bir dur demek için kenarda birikmiş param ile dronu aldım.

Hangi Dronu Seçtim?

Ben fiyat-performans ürünlerine önem veren bir insanım. Yani aynı işi aynı kalitede veya aynı kaliteye çok yakın düzeyde yapan ürünleri seçerim ve yüksek fiyat vermek istemem. Bu nedenledir ki çoğu zaman Xiaomi ürünleri tercih etmişimdir.

Drone konusunda da Xiaomi’ye güvenerek 2019 üretimi Fimi X8 Se Dronu satın aldım. Dronun birçok modu olması, takip özelliğinin bulunması, video-fotoğraf çekim kalitesinin iyi seviyede olması, uçuş süresinin 27-30 dk arasında olması, 4k desteği vermesi ve fiyatının rakip markalara göre daha uygun olması nedeniyle bu drone benim seçimim oldu.

Ayancık, Sinop

Drone İle Yapmayı İstediklerim

İlk etapta hobi amaçlı almış olduğum bu drone ile kendimi biraz daha geliştirip ticari işler yapmayı da hedefliyorum. Bunu ilk olarak Youtube ile faaliyete geçirdim. Yaşadığım şehirde çekimler yapıyorum ve şehrin tanıtımını yapacak şekilde videolar hazırlayarak Youtube’de yayınlıyorum. Abone sayımı arttırarak drone çekimleri ile para kazanmayı hedefliyorum.

Sizde Youtube’den beni takip edebilirsiniz>> Gezgin Anılar Kanalı

Yine drone ile ücretli çekim yapmayı hedeflemekteyim. Örnek verecek olursak düğün çekimleri, özel gün çekimleri, araç çekimleri, inşaat-emlak çekimleri ile kazanç sağlamayı hedeflemekteyim. Düğün çekimini bir arkadaşımın düğününde denedim ve gerçekten çok güzel görüntüler ortaya çıktı.

Hamsilos, Sinop

Sizlerde kendi hayallerinizi gerçekleştirmek için bir adım atın ve bu hayali geliştirin. Geliştirdikçe, yeni hedefler ekledikçe hayaliniz daha güzel yerlere gidiyor ve hayattan haz almanızı sağlıyor.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *