«
youtube kanalı açmak

27’den önce 27 hayalim olarak yaptığım listemdeki ilk hayali başlattım. Bir youtube kanalı açtım ve içeriklerimi yüklemeye başladım. Sanalyus isminde açtığım kanalımda şuan için eğitim videoları, drone çekimleri paylaşmaktayım.

İnternet sektöründen kazanç sağlamış ve uzun yıllardır tecrübe edinmiş biri olarak Youtube aracılığıyla da videolar paylaşmak ve yüksek kitlelere ulaşmayı her zaman istemişimdir. Bu isteğimi çoğu zaman erteledim. Vakit bulamamaktan, ilgi gösterememekten ve nasıl bir konuya (kategori) yoğunlaşacağımı bilmediğim için bu hayalimi hep erteledim. Şimdi ise kararımı verdim ve içeriklerimi hazırlayarak Youtube’ye giriş yaptım.

Kanalıma abone olmak için tıklayınız

Neler Paylaşıyorum?

İlk olarak yaşadığım bölgenin tanıtımını yapmak için videolar hazırladım. Ve sonrasında video düzenleme programının eğitim videolarını çekmeye başladım. Kısa bir sürede 50-60 aboneye ulaştım. Videoların etkileşim alması da beni bir hayli sevindiriyor.

Hedefim Neler?

Youtube’de başarılı olmak için güncel olarak içerik üretmem gerektiğini biliyorum. Bu yüzden kanalıma haftada en az 2 video atacağım. Bu sayıyı haftalık 3’e çıkarmayı hedeflemekteyim.

Eğitim videoları serisi oluşturmak istiyorum. Kullandığım ve pratik bilgi olarak sunabileceğim internette çok videosu olmayan programların eğitim videolarını çekip farklı bir kategori oluşturmayı hedeflemekteyim.

Abone sayımı arttırmak ve abonelerimin isteklerine uygun videoları kanalıma yüklemeyi hedefliyorum.

1 yıl olmadan kanalımın para kazanma özelliğini açmayı da hedeflemekteyim.

Youtube’de asıl amacım para kazanmak değil. Öncelikle tecrübelerimi ve bilgilerimi paylaşmak, doğa sever olmam ve amatör olarak uğraştığım fotoğrafçılık ile ilgili çekimlerimi paylaşmak istiyorum. Bunun için de 2 farklı kanal açtım. Bir tarafta doğa/gezi videoları diğer tarafta da eğitim/teknoloji videoları olacak. Böylelikle iki kanalında kitlesi ayrı olacak.

Neden böyle bir karar verdim derseniz eğer; kimisi teknoloji / eğitim videoları ile ilgilenirken gezi / doğa videolarını görmek istemeyebilir. Bu kitleler birbirinden farklı olduğu için bunları iki farklı kanala böldüm.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *