«
R10 yeni tema indir

Webmaster forumlarının en büyüğü olan R10.net yeni temasına geçiş yaptı. vBulletin 3.8.4 sürümünü kullanan site varsayılan tema ile yıllarca hizmet verdi.

Varsayılan tema ile yıllarca webmaster konusunda hizmet veren ve benim gözümde webmaster forumlarının en büyüğü olan r10.net sitesi, birçok eksikliği bulunuyordu. Üyelerin istekleri üzerine ve kendilerinin de gözlemlediği eksikler doğrultusunda yeni tasarım için bir adım atıldı. Şimdi eksikleri, yenilikleri ve yeni temayı sizlerle paylaşacağım.

R10’da ne eksikler var? 

 1. Benim gözümde en büyük eksiklik sms doğrulaması olmaması. Siteye üye olurken ve üye girişi yaparken sms doğrulaması olması üyelik çalınması durumlarının önüne geçebilir. Fakat buna rağmen forumdaki dolandırıcılık olayları son bulmaz.
 2. Her sitenin gelir kaynağı olan reklam alanlarının şuan düzensiz durumda olması.
 3. Mobil versiyonunda konu açarken veya yorum yaparken beyaz sayfa hatası vermesi.
 4. Mobilde üyenin tüm kısayollara ulaşamaması (Konularına, ticaret puanlarına vs.)

Neler Olsa Güzel Olur?

 1. Sms doğrulaması
 2. Mobil tasarımın yenilenmesi ve tüm kısayolların eklenmesi
 3. Canlı sohbet alanı. Örneğin bir kişiyle ticaretiniz olacak. Bu kişiye canlı sohbet isteği atarsınız ve karşıdaki kişi de isteği kabul ederse online mesajlaşabilirler. Böylece çabuk mesaj kutusunun dolması sorunları da ortadan kalkar.
 4. Banka hesap bilgileri kişinin profilinde gösterilebilir. İsteğe bağlı olarak.
 5. Kullanıcı adının 1 defa değiştirilebilir olması.
 6. Gece modu özelliği.
 7. Mobil temada üye imzasının küçük şekilde gözükmesi gerekir.

Temadan İlk Görüntüler

Flat bir tema tasarlanmış. Bir çok yeni özellik getirilmiş. Premium üyeler için profilini ve site sayfasını özelleştirme özelliği eklenmiş.

Daha önce site tasarımı metin ağırlıklıydı. Sade renkler ile tasarlanan tema artık metin ağırlıklı değil görsel ağırlıklı hale getirilmiş. Aşağıdaki görselden temanın bir kısmını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca tasarımın header (üst) kısmına mesaj, bildirim alanlarının taşındığını görüyoruz.

Alttaki görselde de gece modu özelliğini göstereceğim. Gece modu özelliği ile daha koyu renkler kullanılmış ve göz yorulmasının önüne geçilmiş. Açıkçası çok güzel bir tema bizi bekliyor.

Eski Temayı İsteyen Kullanabilecek

En güzel özellikte isteyen yeni temayı, isteyen de eski temayı kullanabilecek. Kimisi görsele önem verirken, kimisi de aradığımı hemen bulayım içerik daha önemli diye düşünebilir.

O kadar güzel bir tema olmuş ki, kısa süre içinde birçok kişinin r10 yeni tema indir şeklinde google’de arama yapacağını düşünüyorum.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Koop

  sizin elinizde varmı bu tema rica edebilirmiyim

 2. Ayşe

  Böbreğimi bağışlamak istiyorum

 3. EKWebTR

  Bilgilendirme için teşekkürler

 4. Riot

  Bilgi İçin Teşşekürler