Böbrek Fiyatları İnternette Paylaşıldı

tarafından
2153
Böbrek Fiyatları İnternette Paylaşıldı

Şaka gibi olsa da günümüzde insanlar gerçekten de böbreklerini satmak için ilan vermeye başladılar. Özellikle internet ortamında “satılık böbrek ilanı” görürseniz şaşırmayın. Sadece ilan sitelerinde değil gazetelerde dahi bu ilanları görebilirsiniz.

İnsanlar neden böbreklerini satıyor diye soracak olursanız ilk sebebi maddi sorunlardır. Genellikle teknoloji sitelerinin şaka söylemi olan “İphone için böbreğim satılır” şakaları artık günümüzde gerçek oldu. Yapılan araştırmalara ve böbreğini satmak isteyen insanlara sorulduğunda maddi sorunlar nedeniyle böyle bir çözüm düşünüldüğü ortaya çıkıyor.

Geçenlerde adamın biri haberlere çıktı ve borcu için böbreğini sattığını açıkladı. 280 bin tl borcu olduğunu belirten adam 300 bin tlye böbreğini sattığını söyledi. Şaka amaçlı böyle söylemlerde bulunanlar da var. Fakat daha vahim olanı gerçekten de lüx yaşam için böyle bir tehlikeye kendini atanlar da var.

Böbrek Satmak Yasal Mı?

Ülkemiz sınırları içinde kanunlara göre böbrek satışı yasal değildir. Yetkililerin haberi olmadan, bir böbrek hastasını iyileştirmek amacıyla yapılmayan böbrek alışverişi suçtur ve tespiti halinde yasal işlemler yapılır.

Güncel Fiyatlar

İnternette yayınlanan ve asıl amacı mizah olan 2017-2018 böbrek fiyatları aşağıdaki gibidir. İnci sözlük tarafından paylaşılan ve internetten toplanan bilgiler doğrultusunda paylaşılan fiyatlar gerçekten dudak uçuklatır.

Tekrar belirtmekte fayda var. Bu tablo mizah sitesinde paylaşılmıştır ve benimle hiçbir alakası yoktur.

Organ Mafyaları Peşinize Düşebilir

Sizlere bir uyarıda bulunmam gerekecek. Açık adres ve iletişim bilgilerini açıkça internette paylaşarak organlarını satmak isteyen kişilerin peşine organ mafyaları düşmekte. Bunun gibi söylemleri internette ve haberlerde görmekteyiz.