«
super chat youtube

Biliyorsunuz ki son zamanlarda Youtube üzerinden Canlı Yayın özelliği sık kullanılır oldu. Canlı yayın yapanların ekranının yanında bulunan sohbet bölümünde Süper Chat ve Süper Sticker özellikleri mevcuttur.

Süper Chat ve Süper Sticker özelliğini kullanarak belirgin şekilde yorum yapabilir ve böylelikle kanal sahibinin dikkatini çekebilirsiniz. Tabiki bu özellikleri kullanmak ücretli. Süper Chat veya Süper sticker özelliğini kullanırken belirlediğiniz miktarda bağış yaptıktan sonra yorumunuzu gönderebilirsiniz.

SUPER CHAT NASIL AKTİF EDİLİR?

Bu özellikler Türkiye’de aktif değil. Peki Youtube Super Chat nasıl kullanılır, nasıl aktif hale getirebiliriz? kısaca bundan bahsedeyim. Dilerseniz sizin için hazırladığım videodan izleyerek de öğrenebilirsiniz.

  1. Öncelikle web tarayıcınıza veya mobil cihazınıza VPN indiriniz. (Hola VPN, Zenmate VPN, Hotspot Shield VPN gibi…)
  2. VPN’i tarayıcınızdan veya mobil cihazınızdan aktif hale getirip ülke seçimi yapınız. Burada yabancı bir ülkeyi seçmeniz gereklidir.
  3. Ardından Youtube’de canlı yayına giriş yapıp Super Chat ve Super Sticker özelliğini kullanabilirsiniz.

DİKKAT!

VPN’yi aktif ettiğinizde hangi ülkeyi konum olarak seçtiyseniz o ülkenin para birimi ile bağış yaparsınız. Buna dikkat ediniz. Türk Lirası karşısında değerli olmayan para birimlerini seçerseniz daha az bağış yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *