«
yokdil1-oturumu-ve-sonuc-aciklama-tarihi-CEue9uzV.jpg

YÖKDİL/1 Oturumu Geride Kaldı

2024-YÖKDİL/1 oturumu geride kaldı. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanının sona ermesi ile sonuç tarihi merak konusu oldu. Lefkoşa, Bişkek ve 81 vilayette düzenlenen ve 15 bin 254 kişi misyon aldığı imtihanda, 341 bina ve 4 bin 23 salon kullanıldı.

YÖKDİL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanı (2024-YÖKDİL/1) yapıldı. İngilizcede fen bilimleri, sıhhat bilimleri ve toplumsal bilimler alanlarında, Arapçada yalnızca toplumsal bilimler alanında yapılan imtihanda, adaylara 80 soru için 180 dakika cevaplama süresi verildi. YÖKDİL/1 sonuçları 15 Mart’ta açıklanacak ve 5 yıl geçerli olacak.

Cevap Anahtarları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanı (2024-YÖKDİL/1) temel soru kitapçıkları ile karşılık anahtarının yüzde 10’u internet sitesinde erişime açıldı. ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre adaylar, temel soru kitapçığı diziliminde verilen imtihan sorularının tamamına, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişebilecek. Temel soru kitapçığının görüntüleme süreci, 6 Mart 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *