«
YGS kaldırılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon programında açıklama yapmasının ardından TEOG ile ilgili birçok soru gündeme geldi. Sayın Erdoğan “TEOG Kaldırılmalıdır” dedi ve Teog sınavının kaldırılması için ilk adımlar atıldı. Yapılan görüşmelerde Teog kalktıktan sonra nasıl bir eğitim sistemi uygulanacağına dair planlar da yapıldı.

Öğrencilerin akıllarına takılan bir diğer konu ise YGS sınavı oldu. Ygs sınavı kalkacak mı? Teog’un kaldırılacağı açıklamasını dinleyen öğrenciler ve veliler üniversiteye geçiş sınavının ilki olan YGS’nin de kaldırılıp kaldırılmayacağını merak etti.

2017-2018 Eğitim Yılında YGS Kaldırılacak mı?

Teog sınavıyla ilgili bir diğer açıklamayı da Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Sayın Nurullah Dal yaptı. Dal açıklamasında Teog’un kaldırılması ile ilgili araştırmalarını 8 aydır yaptıklarını belirtti.

Bu sene yapılacak olan YGS sınavının da kaldırılacağına dair gündemde söylentiler başladı. Birçok lise öğrencisi YGS sınavı için özel ders kayıtları yapmışken YGS kaldırılacak söylentileri hem öğrencileri hem de velileri tedirgin etti. Gerçekten YGS kaldırılacak mı? diye birçok eğitimciye sorular soruluyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve diğer yetkililerden henüz YGS kalkacak diye bir açıklama yapılmadı.

YGS Kaldırılacak Söylentileri Doğru mu?

YGS’nin kaldırılacağı söylentileri şuan için doğru değil. Herhangi bir resmi kaynaktan bu şekilde bir açıklama yapılmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Milli Eğitim Bakanımız bu konuda bir açıklama yapmadan kesinlikle bu iddialara inanmayınız.

Velilere Uyarı

Ygs kaldırılacak şeklinde açıklamalar öğrencinizin ders çalışmasını engelleyebilir. Bu söylentiler üzerine öğrenciniz sakın ders çalışmayı bırakmasın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *