«
xiaomi-mix-fold-4-beklenen-ozellikler-EGLOuGLv.jpg

Xiaomi geçtiğimiz ağustos ayında katlanabilir Mix Fold 3’ü piyasaya sürdü ve artık de muhtemelen yaz aylarında piyasaya sürülecek olan Mix Fold 4 üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar, aygıt hakkında yonga seti ve kamera yapılandırması üzere birtakım değerli detaylar ortaya çıkmıştı.

Tasarım ve Donanım Detayları

Tasarım ve Donanım Detayları

Mix Fold 4, selefine kıyasla katlanabilir ekranında daha hafif bir kırışıklığa, iki taraflı uydu bağlantısı takviyesine, muhtemelen suya dayanıklılık için bir IP derecelendirmesine, özel bir x ekseni doğrusal titreşim motoruna ve 220g ile 240g ortasında bir tartıya sahip olacak. Birebir vakitte menteşe sisteminin de güçlendirildiği belirtiliyor.

Performans ve Pil Ömrü

Mix Fold 4’ün 16GB RAM ve 1TB depolama alanına sahip olması bekleniyor. Bu özelliklerin Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile destekleneceği söylenirken 5000mAh yahut daha yüksek pil kapasitesiyle 100W hızlı şarj sunulacağı aktarılıyor.

Kamera Detayları

Kameralar tarafındaki tüm detaylar aşikâr değil ancak ana sensörün 50 MP olacağı ve yeni bir periskop lensin kullanılacağı söyleniyor. Kamera sisteminde bir kere daha Leica imzasını göreceğiz.

  • Xiaomi’nin son iki Mix Fold serisi akıllı telefonu ağustos ayında piyasaya sürülmüştü, münasebetiyle Mix Fold 4’ün de misal bir tarihte piyasaya sürülmesi hayli muhtemel görünüyor.
  • Şimdilik mevcut bilgiler bunlar olsa da katlanabilir akıllı telefon pazarında rekabetin genel olarak 2024’te şiddetlendiğini göreceğiz.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *