«
xiaomi-14-lite-resmen-dogrulandi-FPRztWaD.jpg

Bildiğiniz üzere Xiaomi, yakın tarihte düzenlenen etkinlikte Xiaomi 14, 14 Pro ve 14 Ultra amiral gemilerini duyurmuş, serinin uygun fiyatlı Lite modelini ise pas geçmişti. Bugün ise serinin küçük kardeşi Xiaomi 14 Lite hakkında birtakım yeni bilgiler ortaya çıktı. Uzun süredir gündemde olan model, resmen doğrulandı.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Xiaomi 14 Lite modelinin, MWC 2024’te kapsamında Xiaomi 14 serisine eşlik etmesi bekleniyordu. Ancak bu olmadı. Geçtiğimiz saatlerde ise, BIS sertifikasyon sitesinde “24053PY09I” model numaralı yeni bir cihaz ortaya çıktı. Karşılaştırmak için, bunun daha önce Xiaomi Civi 4 için doğrulanan “24053PY09C” model numarasıyla benzer olduğunu hatırlatalım. Xiaomi Civi 2 daha önce Xiaomi 13 Lite ismiyle global pazara çıkmıştı. Burada karşımıza çıkan C ve I harfleri ise, cihazın global ve Çin sürümlerini temsil ediyor. Bu doğrultuda Xiaomi 14 Lite modelinin tekrar markalanmış Xiaomi 14 Lite olması olası.

Xiaomi 14 Lite Özellikler (Beklenen)

Xiaomi 14 Lite Özellikler (Beklenen)

  • Xiaomi Civi 4, 1.5K çözünürlüğe, 120Hz yenileme hızına ve LED flaşlı çift ön kameraya sahip kavisli OLED ekrana sahip olacak.
  • Arka tarafta OIS destekli Leica tasarımı ve 50MP ana kameranın yer alması bekleniyor.
  • 90W hızlı şarj özelliğine sahip 5.000mAh pil barındıracak.
  • Xiaomi, Civi serisinde ön kameraya odaklandığı için Civi 4’te ön kamera noktasında önemli geliştirmeler görmeyi bekliyoruz.
  • Kaputun altında mühtemelen Snapdragon 7 Gen 3 işlemci yer alacak.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *