Kyk Yurt Kaydı Nasıl Silinir? Yurda Gitmek Gerekiyor Mu?

tarafından
6213
Kyk Yurt Kaydı Nasıl Silinir? Yurda Gitmek Gerekiyor Mu?

Yeni eğitim-öğretim yılında Kyk’da kalan bazı öğrenciler eve çıkabiliyor. Bazıları ise yatay geçiş yaptığı için Kyk yurt kaydını sildirmesi gerekiyor. Kyk’dan çıkacak olanlar için yurt kaydı silme işlemi nasıl yapılır? Kyk kaydını silmek için yurda gitmek gerekiyor mu? İşte detaylar…

Kyk Yurt Kaydının Silinmesi İşlemleri

Yurt kaydını sildirmek isteyen öğrenci başka şehirdeyse yurda gitmek istemiyor. Fakat kaydını sildirmek için bir dilekçe yazması veya yurtta bulunan hazır dilekçenin üzerine kendi bilgilerini eklemesi gerekiyor. Bunu yapmasının birkaç nedeni var.

Eşyaların Teslimi: Yurt tarafından size zimmetli olarak verilen yorgan, yastık gibi malzemeleri eksiksiz ve sağlam olarak teslim etmeniz gerekiyor. Malzemelerde eksik veya hasar olması durumunda sizden alınan depozitodan kesilecektir.

Dilekçenin Teslim Edilmesi: Yurttan ayrılacağınızı ve bu nedenle kaydınızın silinmesini istediğinize dair imzalı bir dilekçeyi teslim etmeniz gerekiyor. Ardından kaydınızın silinmesi için işlemlerinize başlanacaktır. Örnek dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

Zemin kattaki 12 numaralı odada kalan öğrencinizim. Başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmam nedeniyle yurttan kaydımın silinmesini istiyorum. Depozitomun iadesi için aşağıda verdiğim iban numarasının doğru olduğunu kabul ediyorum. 

Sağ altına ad, soyad, tc numarası ve imza atınız.

Sol altına ise Banka adı, hesap sahibi adı ve iban numaranızı yazınız.

Depozito İadesi: Eğer yurda gidip dilekçe vermezseniz güvence bedeli (depozito) olarak alınan ücret size iade edilmeyebilir. Depozito iadesi ortalama 1 ay sürmektedir.

Prosedür bu şekilde işlemektedir. Siz eğer yurda gidemeyecek durumdaysanız yurdunuzu arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.