«
kyk yurtkur

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleşemeyen ve tekrar şansını denemek isteyenler ek başvuru yaptı. Ek başvurular sonucunda üniversiteyi kazanan öğrenciler, bu sefer de KYK başvurusunu nasıl yapabileceklerini ve KYK yurdunda kalabilecekler mi bunun cevabını aramaya başladılar.

Ek tercihler ile üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler için KYK ek yurt yerleştirmesi için hem öğrenciler hem de veliler merakla bekliyor. Üniversiteye kaydını yaptırıp öğrenime başlayacak olan öğrenciler, KYK yurt başvurusu tarihini ve sonuçlarını bekleyene kadar konaklama/barınma ihtiyacını gidermek istiyorlar. Net bir tarih öğrenerek özel yurt/pansiyon gibi yerlerle kısa süreliğine anlaşma yapmak isteyen öğrenci ve veliler için KYK ek yurt yerleştirmesi tarihini öğrendik.

BAŞVURULAR EKİM AYINDA YAPILACAK

Ek tercihler sonucunda üniversiteye yerleşen öğrenciler için KYK yurt başvurusu Ekim ayında yapılacak. Başvurular KYK’nın çağrı merkezinden aldığımız bilgiye göre 3-10 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ve tahminen 1 hafta gibi sürede yurt başvuru sonuçları da açıklanır.

Şunu unutmayınız ki; yatay geçiş yapanlara, ara sınıf öğrencilerine, ek tercih yapanlara KYK yurtlarında belirli bir kontenjanda öğrenci alınıyor. Okuyacağınız ilde bulunan yurtların kapasitesi ve doluluk oranına göre yurda yerleştirilirsiniz. Örneğin Sivas gibi bir ilde yaşayanların avantajının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Sivas’a 10 bin kapasiteli yeni yurt yapılıyor. Karabük, Sinop gibi küçük illerde ise yurt kapasitelerine göre yerleşme ihtimaliniz vardır.

Yurtlarla ilgili aklınıza takılanları ve sorunlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *