«
ulusal-egitim-bakani-yusuf-tekinin-toplanti-degerlendirmesi-JBMfnUBa.jpg

Toplantının Açılışı ve Amaçları

Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da düzenlenen istişare toplantısında bakanlık yöneticileri ve 81 ilin ulusal eğitim müdürüyle bir araya geldi. Tekin, toplantının misyonunu ve hedeflerini açıkladı. Misyona başladığı tarihten beri hayata geçirilen eğitim siyasetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için istişarelerde bulunmak amacıyla toplantının düzenlendiğini belirtti.

Mevzuat Değişiklikleri ve Eğitim Politikaları

Bakan Tekin, mevzuat değişiklikleriyle ilgili hatırlatmalar yaparak, merkezden alınan kararlarla genel bir çerçeve çizildiğini ve vilayet seviyesinde projeler geliştirilebileceğini ifade etti. Eğitim politikalarının ideolojiye uygun olarak hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Öğrenci Değerlendirme ve Etkinlikler

Bakan Tekin, öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini belirtti. Ayrıca her dönemin son haftasını etkinlikler haftası ilan ettiklerini ve çeşitli etkinliklerle öğrencilerin motive edilmesini hedeflediklerini açıkladı.

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) Hazırlıkları

YKS için ÖSYM soru bankasına soru yazım çalışmalarına ÖSYM uzmanları ve akademisyenlerle birlikte Bakanlığa bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin de dahil edildiğini belirten Tekin, YKS için oluşturulacak soru havuzunun Ulusal Eğitim Bakanlığının müfredatı doğrultusunda hazırlanan ders kitaplarındaki husus ve kazanımları kapsayacağını vurguladı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *