«
twitter-yoneticileri-elon-muska-karsi-tazminat-davasi-acti-SMHzXBGt.jpg

Yöneticilerin Tazminat Talebi

Sosyal medya devi Twitter’ın eski üst düzey yöneticileri, şirketin yeni sahibi Elon Musk ve şirketin kendisini X olarak yeniden markalaştırmasından sonra, ödenmemiş tazminat talepleri nedeniyle dikkat çekici bir hukuki mücadeleye girişti. İddialara göre, yönetim değişikliği sürecinde verilen sözler tutulmadı ve bu durum, eski CEO dahil olmak üzere birkaç önemli ismin, toplamda 128 milyon dolarlık bir tazminat talebiyle mahkemeye başvurmasına sebep oldu.

Musk’ın İşten Çıkarmaları

Musk’ın Twitter’ı kontrol altına almasının hemen ardından yaptığı ilk iş, Agrawal, CFO Ned Segal, baş hukuk müşaviri Vijaya Gadde ve genel hukuk müşaviri Sean Edgett’ı işten çıkarmak oldu. Dava dilekçesine göre, Musk bu grupla özellikle ilgileniyordu çünkü Musk’ın anlaşmadan çekilmeye çalıştığı ancak mahkeme savaşlarının sonucunda anlaşmayı tamamlamaya zorlandığı aylar boyunca önemli roller oynamışlardı.

Dava İddiaları ve İçerik

Dava dilekçesine göre, Agrawal’ın 57.4 milyon dolar, Segal’ın 44.5 milyon dolar, Gadde’nin 20 milyon dolar ve Edgett’ın 6.8 milyon dolar olmak üzere toplamda yaklaşık 128 milyon dolarlık tazminat hakkı bulunuyor. Dava, Musk’ın anlaşmayı bir gün erken kapatıp yöneticileri son hisse senetleri değerlenmeden hemen önce “haklı nedenle” işten çıkarabilmek için acele ettiği iddiasını da içeriyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *