«
Sinop Cine1Can

Yıllardır sinemaya hasret kalan Sinop halkı, Cine1Can Sinemaları‘nın açılmasıyla beyaz perdeye kavuştu. Yıllar öncesinde Deniz Sinemaları adıyla hizmet veren sinema işletmesinin kapanmasıyla, Sinop uzun yıllar boyunca sinema kültürüne hasret kaldı. Genellikle vatandaşlar çevre illere gittiği zaman alışveriş merkezlerinde bu boşluğu kapatmak istese de, günü birlik gezintiye gidilmesi ve kısıtlı vakit olması nedeniyle sinemaya pek zaman ayıramamaktaydı.

Kendimden biliyorum; Samsun’a her yolum düştüğünde sinema filmi izlemek için kendime vakit ayırmaya çalışırım. Genellikle Bafra Çelikpark AVM ve Samsun Piazza AVM’de güncel filmleri izlerdim. Yaklaşık 1 ay önce hasret sona erdi ve Sinoplular tekrar sinemaya kavuştu. Sinop için atılan bu büyük adım sinema işletmecisi tarafından ilçelere de taşındı. Artık Ayancık ve Boyabat gibi ilçelerde de Cine1Can Sinemaları tarafından sinema gösterimi yapılacak. Sinema kültürünü Sinoplulara geri kazandırdığı için Cine1Can Sineması sahibine teşekkürlerimi sunar, tebriklerimi iletirim.

Sinema Salonu Hakkındaki Görüşlerim

Açılışının ardından ilk sinemaya 21 Ocak 2018 tarihinde gittim. Vizyondaki Arif V 216 filmini kahkahalar eşliğinde izledim. Gözlemlediğim kadarıyla vizyona giren filmleri 2 hafta içinde getirip seyirci ile buluşturuyorlar. 12 Ocak 2018 tarihinde vizyona giren Deliha 2 filminin ne zaman geleceğini sorduğumda önümüzdeki hafta geleceğini söylediler. Büyük ihtimalle 26 Ocak’ta yayınlanacaktır. Vizyona giren filmin 2 hafta sonra Sinop’a gelmesini normal karşılıyorum. Daha önceleri aradan 1-2 ay geçmesine rağmen vizyondaki film zor geliyordu, bazen de hiç gelmiyordu.

Sinemada tek salon bulunuyor. Tahminen 130-140 koltuklu olan salonda ses sistemi oldukça ideal. Filmi izlerken ses sisteminden oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ekran perdesinin sağ alt köşesinde ve orta alt taraflarında kırışıklıklar çok dikkat çekmese de göze çarpıyor. Bir diğer konu ise koltukların çok dar olması. Tahminimce tek salon olması nedeniyle ve koltuk sayısının arttırılması amacıyla koltuklar dar yapılmış. İki tarafımda da insan oturduğu için sürekli kollarımı toplamak zorunda kaldım ve rahat oturamadım. Ayak mesafesi oldukça iyi, geçmek isteyen rahat geçebiliyor veya koltukta oturan ayaklarını uzatabiliyor.

Son olarak sinema salonunun bekleme alanı/kafeteryasından bahsedecek olursam; her tarafın ahşaptan oluşu güzel bir hava katmış. Yine ahşaptan masa ve sandalyeler ortama güzel hava katsa da oturduğunuzda oldukça rahatsız edici oluyor. Daha rahat ve modern malzemeler ile ileride değiştirileceğini umuyorum. Kafeteryasında ise fiyatları ben yüksek buldum. Özellikle patlamış mısır boyutlarına göre çok pahalı diye düşünüyorum. Her gün daha iyisini yaparak daha kaliteli hizmet vereceklerini umuyorum.

Cine1Can Sinemaları Sinop’a hayırlı olsun!

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Can

    Filmlerin güncel olarak gelmesi oldukça güzel. Benim hoşuma gitti sinopa tekrardan sinema açılması çok güzel oldu.