«
Saç Şekillendirme Yöntemleri

Her kadın parlak ve kolay şekil alan saçlara sahip olmak ister. Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olan kadınların bir diğer sorunu ise, saçlarına istediği şekli vermekte çektikleri zorluklardır. Saçlarınıza şekil vermek için uygulayabileceğiniz, en kolay saç şekillendirme yöntemleri ve öneriler bu yazımızda yer almaktadır. Bu yöntemleri kullanarak, gün içinde güzel ve hızlı bir şekilde saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

1) KİRLİ SAÇ DAHA KOLAY ŞEKİLLENİR

Topuz yaptırmak için kuaföre gideceğiniz zaman, kuaförler genellikle geleceğinizi günün sabahı saçlarınızı yıkamadan gelmenizi önerirler. Topuz yapımına başlarken, saçınıza kuru şampuan sıkabilirler. Böyle bir durumda şaşırmayın. Kirli saç ve kuru şampuan, saça en iyi topuzu yapmak için uygun olan dokuyu sağlamaktadır. Topuzunuzu evde kendiniz yapacaksanız, bu tüyoları aklınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

2) BİGUDİLER İLE SAÇLARINIZI DALGALANDIRIN

Saçlarınızı en doğal ve basit yolla dalgalandırmak için kullanacağınız malzeme, bigudidir. Saç stilistleri tarafından bu sıkça dile getirilmektedir. Bigudileri saçınıza uygulamak için, saçınıza bir miktar saç spreyi sıkın. Sonrasında olmasını istediğiniz saç dalgasıyla orantılı olarak, saçlarınızı bigudilere sarın. Sardığınız saçlarınızı kurutma makinesi kullanarak, hafif kurulayın. Eğer zamanınız varsa, bu işlemi geceden spreysiz olarak yapın ve öyle yatın.

3) DAĞINIK VE HAVALI SAÇLAR İÇİN

Bu görüntüyü elde etmek için, perma yaptırmaya ihtiyacınız yok. Bunun için saçlarınıza, içinde deniz tuzu bulunan bir saç spreyi uygulayın ve kendiliğinden kurumaya bırakın. Sonuca gerçekten şaşıracaksınız. Saç spreyini mağazalardan satın alabileceğiniz gibi, deniz tuzu temin ederek kendi spreyinize biraz karıştırmanız da yeterli olacaktır.

4) KAKÜLLERİNİZE ŞEKİL VERİRKEN DİKKAT EDİN

Keskin olmayan ve yana yatırılmış kakül modelleri, günümüzde en çok tercih edilen modellerdir. Tutam tutam, güçsüz ve hepsinin boyu aynı olan ve alnınıza düşen kaküller, demode bir hal almıştır. Günümüz trendi olan kaküller, uzun ve dalga katmanlara sahip, keskin hatları olmayan kaküllerdir. Bu kakül şekli özellikle parıltılı saçlarda çok daha iyi görünür. Bu yüzden saçınıza kakül şeklini verirken, yüzünüzü köşeli göstermemesi için bahsettiğimiz modeli tercih edin.

5) PARÇA PARÇA DÖKÜLEN DALGALI SAÇLAR

Dalgalarınızın parça parça döküldüğü uzun saçlar istiyorsanız, bunun için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bazen kuaförler bunun kesimle alakalı olduğunu iddia eder, ancak durum öyle değildir. Doğru bir ürün kullanarak bu saç şekline kavuşabilirsiniz. Bu şekli vermek için uzun ve hafif kalınlıkta saç katmanları gerekiyor. Saçlarınızı buna uygun şekilde katmanlara ayırın ve briyantin ile ayrı ayrı nemlendirme işlemini uygulayın. Böylelikle istediğiniz şekile kolayca sahip olacaksınız.

6) GEVŞEK TOPUZLAR

Günümüzde topuzlar, sadece özel günler, resmi buluşmalar ya da balolar için kullanılmamaktadır. Günlük hayatınızda da gevşek ve rahat bir topuzla, iyi bir gün geçirebilirsiniz. Yapacağınız topuza gevşek bir görüntü vermek için, saçlarınızı sadece parmaklarınızı kullanarak, alçak ve dağınık bir şekilde toplayın. Topladığınız saçı tel tokalar ile kenarlarından sabitlediğinizde, gevşek bir topuz elde ettiğinizi göreceksiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *