«
polis-akademisi-birinci-derece-amirlik-egitimi-yazili-imtihani-duyurusu-vsUYn4kq.jpg

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından Polis Akademisi Başkanlığı 8. Devir Birinci Derece Amirlik Eğitimi Yazılı İmtihanı duyuruldu. İmtihan nisan ayında gerçekleştirilecek.

İmtihan Tarihi ve Detayları

İmtihan Tarihi ve Detayları

Polis Akademisi Başkanlığı 8. Devir Birinci Derece Amirlik Eğitimi Yazılı İmtihanı, 20 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 10.00’da 7 vilayet merkezinde yapılacaktır. Sınav merkezleri Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun olacaktır.

Sınav Giriş Belgeleri: Adaylar, imtihan giriş belgelerini 12 Nisan 2024 tarihinden itibaren e-devlet şifreleri ile kimlik doğrulama uygulamasıyla http://www.meb.gov.tr adresinden alabileceklerdir. Ayrıca, imtihana katılacak adayların yanlarında imtihan giriş belgesi ve T.C. kimlik numarası bulunan geçerli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, pasaport) bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik belgesi ve imtihan giriş belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adaylar, nüfus müdürlüklerinden alınan fotoğraflı, barkodlu/karekodlu T.C. geçici kimlik belgesi ile de sınava girebileceklerdir. Soyadında değişiklik olan adayların kimlik numaraları kontrol edilecek ve giriş belgesindeki numara ile eşleşmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *