«
2017-09-08_10-40-56

Üniversite sonuçlarının açıklanmasınım ardından özel yetenek sınavıyla üniversiteye kayıt yapan öğrenciler de oldu. Özel yetenek sınavıyla üniversitesi kazanan öğrenciler, KYK yurt başvurusunu nasıl yapacak? sorusu hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak edildi.

Üniversiteyi kazanan öğrencileri saran yurt telaşı devam ederken, KYK yurduna kayıt olmak için öğrenciler ellerinden geleni yapıyor.

Bir önceki yazımızda Kyk misafirhaneleri hakkında bilgi verdik. Tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Özel Yetenek Kyk Yurt Başvurusu Detayları

Üniversitelerin özel yetenek sınavıyla aldığı öğrenciler daha sonradan açıklandığı için normal KYK yurt başvurusuna bu öğrenciler katılamadı.

Bu öğrenciler için KYK Genel Müdürlüğü tarafından tekrar yurt başvuru yapılacak. Yurtta kalmak isteyen öğrencilerin “Özel Yetenek Sınavı Kyk Yurt Başvurusu” duyurularını takip etmesi gerekiyor.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Asil sıralamayla Kyk Yurdunu kazanan öğrencilerin kayıtları 9 Eylül’de sona erecek. Ardından yedek yerleştirmeleri sonuçları sırasıyla 11, 14 ve 18 Eylül tarihlerinde açıklanacak. Yedek listesi açıklanırken Özel Yetenek Yurt Başvurularının da yapılması bekleniyor. Veya yedek sonuçları açıklandıktan hemen sonra başvurular yapılacak.

Bununla ilgili kesin tarih KYK Genel Merkezi tarafından tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle KYK’nın resmi internet sitesini yakından takip etmeniz gerekmektedir.

Yeni başvurular KYK internet sitesinden sizlere duyurulacaktır. Günde 1 kez siteyi takip etmenizi öneririm.

Yurtlarla ilgili bir sorunuz varsa yorum yaparak sorabilirsiniz. KYK yurt konuları ile ilgili sorunlara ve konulara yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *