«
ozel-guvenlik-imtihani-sonuclari-ve-itiraz-sureci-iwRXRZpI.jpg

İmtihan Sonuçlarının Açıklanması

Özel Güvenlik 107. Temel Eğitim ve 83. Yenileme Eğitimi imtihanı (ÖGG) 24 Şubat 2024 tarihinde yapıldı. Sonuçlar 15 Mart 2024 tarihinde saat 18.00’de açıklanacak. Adaylar, sonuçları Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaralarıyla öğrenebilecekler.

İtiraz Süreci

İtiraz Süreci

Adaylar, yazılı imtihan sonuçlarına itiraz etmek için 18-20 Mart 2024 tarihleri arasında başvurabilecekler. İtiraz sonuçları ise 21 Mart 2024 tarihinde duyurulacak. İtiraz sürecinde belirlenen ücreti yatırmak gerekmektedir.

Değerlendirme Kriterleri

Değerlendirme Kriterleri

Silah Farkı imtihanına giren adayların başarılı sayılabilmesi için belirli kriterler bulunmaktadır. Yazılı silah bilgisi ve uygulamalı imtihan toplamlarının en az 50 olması gerekmektedir. Ayrıca, daha önce başarılı olunan temel silahsız imtihan puan toplamının ortalaması en az 60 olmalıdır.

Muvaffakiyet sağlanamaması durumunda adaylar silahsız olarak değerlendirilecektir. Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikasına sahip adaylar, silahsız yenileme eğitimi ve silah farkı eğitimi alarak silahlı imtihana girebilirler.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *