«
oled-ekranli-ipad-air-geliyor-QVGLUQJe.jpg

Apple’ın yeni iPad modelleri üzerinde çalıştığı artık bir sır değil. Bu yıl en öne çıkan modeller ise OLED ekranla yenilenen 2024 iPad Pro serisi olacak. Fakat görünüşe nazaran Apple, bu ekran teknolojisini nispeten daha ucuz olan iPad Air modellerine de getirmeyi planlıyor.

Araştırma firması Omdia’ya nazaran, OLED yükseltmesi iPad Pro’nun akabinde çok yakında iPad Air modellerine de geliyor. Bu bahiste Omdia araştırmacısı Kang Min-soo, OLED iPad Air’in 2028 yılında tanıtılacağını ve bu panelin T1 (tek yığınlı tandem) yapıda olacağını belirtti. iPad Pro serisinde bulunacak panellerin ise T2 OLED (iki yığınlı) olacağını hatırlatalım.

Yenilenmiş iPad Modelleri ve Özellikleri

Yenilenmiş iPad Modelleri ve Özellikleri

  • 2024 iPad Air modelinin 11″ ve 12,9″ olmak üzere iki farklı boyutta satışa sunulacağı açıklandı.
  • Yenilenmiş iPad Pro modellerinin tasarımında M3 işlemci ve biraz daha büyük ekran boyutu bulunacak.
  • Apple’ın iPad Pro modelleri için yükseltilmiş bir MagSafe klavye üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

2024 iPad Air’in önceki modelin boyutlarını ödünç aldığını ve yanı sıra 280,6 x 214,9 x 6 mm ölçülerinde yeni 12,9″ iPad Air modelinin de olacağı belirtiliyor.

Apple’ın yeni iPad Pro modellerini Mart ayı sonunda ya da Nisan ayında duyurması bekleniyor. Fakat geçmiş modellerde yaşanan gecikmeler göz önüne alındığında bu tarihlerde değişiklikler olabileceği düşünülüyor. Detayların netleşmesi için beklememiz gerekecek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *