«
Mavi Ekran Filtresi

Özellikle gece karanlık ortamlarda akıllı cihazlarını kullananlar bilir ki, bir süre sonra insan gözü yoruluyor.

Akıllı telefonlardan tutun, tabletlere kadar günümüzün her anında bu cihazları kullanıyoruz. Telefon ekranından gelen gelen ışınları engellemek için günümüzde yeni çözümler üretiliyor. Özellikle son çıkan telefonlarda Mavi Ekran Filtresi adıyla yeni bir özellik görüyoruz. Peki bu özelliği bulundurmayan telefonlar ne yapacak?

Mavi Ekran Filtresi Uygulaması

Telefonunda filtre özelliği bulunmayan kullanıcılar için uygulama marketlerine “Mavi ekran filtresi uygulamaları” yüklendi. Bu uygulamalar sayesinde göz yorgunluğunun önüne geçebilir, uyku problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Tek amacı mobil cihaz ekranlarından gelen ışınların gözü yormamasını sağlamak olan bu uygulamalar, farklı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Android ve İos markette birden fazla uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların genel olarak ortak özelliklerini aşağıda sıralayacağım:

  1. *Bildirim çubuğunda bulunan kısayol ile kolayca aktif/pasif edebilirsiniz.
  2. *Otomatik başlatma özelliği ile başlangıçta uygulamanın açılıp açılmayacağını belirleyebilirsiniz.
  3. *Kullanılmadığı zaman otomatik durur. Arkaplanda çalışmaz.
  4. *Ekran parlaklığını ayarlar gibi Filtre seviyesini de ayarlayabilirsiniz.
  5. *Genellikle kolay kullanıma sahiplerdir. Basit arayüzü ile uygulama ayarlarını kolayca yapabilirsiniz.

Bu uygulamaların dezavantajı ise ücretsiz oldukları için reklam içermesidir. Uygulama ayarlarına girdiğinizde karşınıza reklamlar çıkacaktır. Ücretsiz bir uygulama için günde 1 kere reklam çıkması dert edilecek bir durum değil.

Bu Uygulamalarda Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

Pro paket sorunu: Uygulamalarda bulunan pro paket, uygulamayı reklamsız olarak kullanabilmenizi sağlar. Bazı kullanıcılar bunu bilmediği için uygulama hesabında para yüklüyse ödeme yapmış oluyorlar.

Oyun hatası sorunu: Mobil oyun açarken mavi ışık filtresi hatası alabilirsiniz. Bu durumda oyuna girmeden önce filtreyi kapatarak oyuna girin. Oyun açılınca tekrar filtreyi açın ve son uygulamalardan oyuna tekrar girin. Böylelikle hata almadan oyuna girmiş olacaksınız.

Apk Kuramama ve Erişim İzni Hatası: Mavi Işık Filtresi uygulaması açıkken bir apk yüklemeye çalıştığınızda erişim izni hatası veya başka hatalar alabilirsiniz. Bu hataların nedeni filtre uygulamasıdır. Uygulamalardan devre dışı bırakıp apk’yı yükleyebilirsiniz. Daha sonra tekrar filtre uygulamasını aktif etmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *