«
Adsense Mobil Reklam Yerlesimi

Gelişen teknoloji ile birlikte mobil cihazların kullanımı da arttı. Halen daha bilgisayar kullanımı çok olsa da bir o kadar da akıllı cihaz kullanımı bulunuyor. Hatta bazı kişiler gün içinde sıklıkla hem mobil hem de bilgisayarı kullanabiliyorlar.

Mobil kullanımının artması, web sitelerine akıllı cihazlardan ziyaretçi sayısını da arttırdı. Mobil ziyaretçisi yüksek olan site sahipleri özel mobil Adsense reklam yerleşimi yaparak kazançlarını arttırabilir.

Adsense Yerleşiminin Önemi

Yeterli sayıda reklam kodu ve doğru reklam birimleri kullanmak kazancımızı etkilemektedir. Rastgele yapılan yerleşim size günlük 5 TL kazandırıyorsa, yapacağınız denemelerle doğru reklam yerleşimi yapmak size 3 katı kazanç sağlayabilir.

Mobil Adsense Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Reklam yerleşimi yaparken birçok detaya dikkat etmek gerekir. Örneğin bir moda sitesi ile bir haber sitesi için reklam yerleşimleri farklıdır. Bu nedenle Bilgi amaçlı siteler (Sağlık, moda, dekorasyon vb.) ve haber siteleri şeklinde iki başlık olarak reklam yerleşimi örneklerini sizlerle paylaşacağım.

Moda, Dekor, Sağlık Tarzı Siteler

Bir sitenin en çok içerik sayfasına giriş olur. Eğer marka bir siteniz varsa anasayfa reklam yerleşimi de önemlidir.

Anasayfa: Kısaca anasayfada logo altına bir adet esnek reklam, varsa manşet altına esnek bağlantı reklam birimi ekleyiniz. Eğer manşet yoksa anasayfadaki 2. yazıdan sonra bu reklam alanını ekleyin.

Anasayfanın orta kısımlarına da bir adet 300×250 reklam alanı ekleyiniz.

Yazı Detayı: Yazı içinde logo altına bir adet esnek reklam alanı ekleyiniz. İş ilanları, saç stilleri tarzında bir siteniz varsa logo altına bağlantı reklam ekleyebilirsiniz.

Logo altına esnek reklam eklediyseniz eğer Resim altına bağlantı reklam ekleyin. Logo altına bağlantı reklam eklediyseniz de resim altına tam tersi esnek reklam ekleyin.

** Yazının ortasına mutlaka reklam ekleyin. Çünkü bu alan en çok dikkat çeken ve en çok tıklama alan bölümdür. Yazı ortasına bağlantı reklam eklemenizi tavsiye ederim. Son zamanlarda bağlantı reklam çok kazanç sağlamaktadır.

Yazı ortasına bağlantı değil de 336×280 görsel reklam alanı da ekleyebilirsiniz. Moda sitesi için tavsiye ederim.

Yazının sonuna ise yine 336×280 reklam ekleyin. Genelde ziyaretçiler yazıları sonuna kadar pek okumazlar ve direkt sayfayı aşağı kaydırırlar. Bu durunda onları büyük bir reklam karşılamış olur ve reklama tıklamayı arttırmış olursunuz.

Özetle: logo altına, resim altına, yazı ortasına ve yazı sonuna toplamda 4 adet reklam ekleyiniz.

Foto Galeri: Moda tarzı sitelerde resim galerisi çok bulunmaktadır. Foto galeride resim üstüne 336×280 görsel reklam, resim altına ise esnek bağlantı reklam ekleyin. Foto galeride açıklama varsa eğer bu açıklamanın altına da esnek görsel reklam ekleyiniz. Toplamda 3 adet reklam olmuş olacak.

Haber Siteleri İçin Mobil Reklam Yerleşimi

Haber siteleri tıklama başına az kazanç sağlasa da çok hit aldıkları için doğru reklam yerleşimi ile yüksek kazançlar elde edebilirler.

Anasayfa: Haber sitesinin anasayfasında logo altına esnek görsel reklam ve manşet altına 336×280 reklam alanı ekleyiniz. Manşetin altında bulunan kategori kısmının altına 300×300 veya 300×250 reklam ekleyiniz.

Anasayfa çok kazanç sağlamasa da etki etmektedir.

Yazı Detayı: Haber içeriğinde başlık altına esnek görsel reklam ekleyiniz. Haber resmi altına bir adet 336×280 reklam ekleyiniz.

Yazı içine (ortasına) 300×250 reklam ekleyiniz ve yazı sonuna esnek reklam ekleyin. Haber sitelerinin tasarımları farklılık gösterebilmektedir. Aşağıdaki görselde iki adet düzen göstereceğim.

Foto galeri için yukarıda genel siteler için belirttiğim aynı düzeni uygulayabilirsiniz. Gelir garantili Adsense reklam yerleşimi yaptırmak için iletişime geçebilirsiniz.

Umarım faydalı olur ve bol kazanç sağlarsınız. Aklınıza takılan soruları yorumdan belirtebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *