«
xiaomi miui 10 arayüzü

Xiaomi marka telefon kullanıcılarının yakından takip ettiği MIUI 10 arayüzüne yönelik gelişmeler devam ediyor. MIUI 10’a ait görseller daha önceden paylaşılmıştı. Elde edilen yeni bilgilere göre özellikle kamera açısından tüm modellere güzel bir destek sağlanacak. Miui 10 hakkında ön izlenimlerimizi, yeni gelişmeleri kısaca paylaşalım istedik.

MIUI 10 ile birlikte birçok görsel ve sistemsel değişiklikler bizlerle birlikte olacak. Aralarında çoğumuzun çok seveceği bir özellik de var. İşte bunlardan bazıları;

YENİ SON UYGULAMA MENÜSÜ

Tam ekran özelliğini daha verimli kullanmak adına tasarlanan bu sistem bir dizi kart gibi son uygulamaları düzenlemek yerine, uygulama kartları ekranda yan yana yatmaktadır. Böylece daha fazla uygulama görmeyi kolaylaştırır ve sonlandırmanın yanı sıra üzerine basılı tutarak birçok işlem yapmayı kolaylaştır.

AL PRELOAD

İşte en can alıcı özellik bu diyebilirim. Bu özellik ile Xiaomi Mi 5, Mi 5s, Mi Note 2 gibi modellerde yeni nesil bokeh efekti özelliği yazılım ile aktif hale geliyor. Yani cihazınız kamerasına ayrıca işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Artık hem ön hem arka kamera da yazılımsal olarak bokeh efekti mevcut olacak.

Miui 10 arayüzünden bir görüntü

YENİ SÜRÜŞ MODU

Bu özellik sayesinde araç kullanırken telefona sesli komutlar ile yönlendirme yapabilecek ve ulaşmak istediğiniz her şeye daha kolay bir şekilde ulaşacaksınız.

SMART HOME MANAGER

Artık tüm bağlı akıllı ev aletlerinizi MIUI 10 arayüzünden kolayca kontrol edebilirsiniz. Her akıllı ev cihazının kontrolleri, ana ekranda ilgili Widget’ındadır. Bu, Mi Home uygulamasını açmak zorunda kalmadan her bir cihaza erişim ve kontrolünü son derece kolaylaştırır. MIUI 10’u destekleyen 590’dan fazla marka var ve şirket daha fazla ekleme vaat ediyor.

Öte yandan yeni arayüz güncellemesiyle birlikte telefonların performans ve pil yönünden iyileştirme yapılması da bekleniyor. Bence en güzel özellik bu olacaktır diye düşünüyorum. Bakalım bu yeniliklerin yanında bizleri daha neler bekliyor yakında birçok cihazına vereceği güncelleme ile hepimizin görme şansı olacak. Xioami’nin en güzel artısı Android sistemi olmasa bile MIUI sistemini her cihazına verebilmesidir. Eski cihazlar bazı özelliklerden mahrum kalabilir fakat en azından test etme şansları oluyor. Hepimiz bekleyip görelim bizleri neler bekliyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *