«
lgs-merkezi-imtihan-muracaatlari-ve-detaylari-A4By8sd2.jpg

LGS Merkezi İmtihan Müracaatları

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran’da yapılacak merkezi imtihan müracaatları, 18-29 Mart tarihleri arasında “e-Okul” üzerinden isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecektir. 2023-2024 eğitim öğretim yılı sonunda İmtihanla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Ait Merkezi İmtihan Müracaat ve Uygulama Kılavuzu www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanmıştır.

LGS İmtihan Kapsamı

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarındaki kazanımlar temel alınarak öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sorun çözme gibi becerilerini ölçecek nitelikte sorular sorulacaktır.

Kılavuz’da yer alan bilgilere göre, LGS kapsamında 2 Haziran 2024 tarihinde yapılacak Merkezi Sınav, öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soracak ve yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecektir. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacaktır.

LGS İmtihana Giriş Belgeleri:

  • Fotoğraflı imtihan giriş belgeleri, 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecektir.
  • Öğrenciler imtihana gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ve geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmalıdır.

LGS İmtihan Sonuçları:

2 Haziran’daki imtihanın sonuçları, 28 Haziran 2024 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Öğrencilere sonuç dokümanları posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *