«
yurt eşyalar

Pandemi süreci nedeniyle yurttan kısa süre içinde çıkan öğrenciler eşyalarının bir kısmını veya tamamını yurtta bırakmak zorunda kalmışlardı. Yurtlarda öğrencilerin geride bıraktığı kişisel eşyaları yurt yönetimi tarafından saklanmış ve en iyi şekilde muhafaza edilmişti. Şimdi ise öğrenciler kaldıkları yurda gelip yurtlardan eşyalarını almaya başladılar.

Yurttaki Eşyalar Nasıl Saklandı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitelerde örgün eğitime ara verilmesinin ardından evlerine giden öğrencilerin geride bıraktığı eşyaların en iyi şekilde muhafaza edildiği Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından açıklanmıştı.

Yurtlarda dolaplarında kilitli olarak eşyalarını bırakan öğrencilerin eşyaları aynı şekilde bulunduğu odada muhafaza edildi. Dolabı açık olan öğrencilerin eşyaları ise oda ve dolap numarası alınarak paketlendi. Bu paketlerin üzerine de oda ve dolap numaraları yazılarak öğrencinin kendi eşyalarını en iyi şekilde bulması amaçlandı. Yine bu paketlenen eşyalar yurdun emanet odalarında muhafaza edildi. Bu süreçte yurttaki öğrencilerin hiçbir eşyasına zarar gelmemesi ve kaybolmaması için titizlikle çalışma yapıldı.

Yurtta Kalan Eşyalar Nasıl Alınır?

Yurtta eşyasını bırakan öğrenciler, kalmakta oldukları yurda hafta içi mesai saatlerinde gelerek eşyalarını alabilirler. Eşyalarını almak için gelen öğrencilerin öncelikle güvenlikte ateşleri ölçülüyor ardından yurda girişi sağlanıyor. Öğrencilere ayrıca yurttaki görevliler de eşyalarının temini konusunda yardımcı oluyorlar.

Sizde eşyalarınızı almak için yurda gitmeden önce Yurt Müdürlüğünü arayıp bilgi alınız. Size verilen bilgi doğrultusunda yurda gidip eşyalarınızı alabilirsiniz. Evde kalın, sağlıkla kalın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *