Kyk Yurdu Yemekleri Nasıl? Güzel mi?

tarafından
1036
Kyk Yurdu Yemekleri Nasıl? Güzel mi?

Kyk yurdunda kalacaklar veya kalmak isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de yemeklerle ilgili olmuştur. Kyk yemekleri nasıl? Bununla ilgili bilgileri ve birçok öğrencinin yorumlarını paylaşacağım.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Yurtta kalan öğrencilere sabah kahvaltı için 3,50 TL, akşam yemeği için 7,50 TL beslenme yardımı yapılıyor. İmza veya parmak izi ile kullandığınız beslenme yardımları kayıt altına alınıyor.

Toplamda 11 TL yemek yardımı yapılıyor. Sabah ve akşam yemek yardımı ücretlerini birleştirip bir arada kullanamıyorsunuz.

Yurt Yemekleri Nasıl?

Yurtların yemekleri, ihale sonucu anlaşma yapılan yemek firmaları tarafından hazırlanmaktadır. Günlük 2 çorba çeşidi, 4 yemek çeşidi, salata çeşitleri, içecekler ve hazır gıdalar olmak üzere birçok alternatifiniz oluyor. Haftalık yemek menüsü ve günlük yemek menüsü yemekhaneye önceden asılıyor.

Yemekler özel firmalar tarafından hazırlandığı ve sürekli devlet tarafından denetleme yapıldığı için özenle yapılıyor. Her yurdun yemekhanesinde bir şef, aşçılar ve yemeği dağıtanlar bulunuyor. Genel anlamıyla titizlikle ve lezzetli olarak yemekler yapılıyor.

Yemekler Hakkında Güzel Yorumlar

 1. Çorbalar genellikle 2 ve bazen 3 çeşit yapılıyor. Oldukça lezzetli ve kıvamında oluyor.
 2. Mevsim sebzeleri ile yemekler her zaman yapılıyor. Taze sebzeler kullanılıyor.
 3. Pilavlar genelde kıvamında ve lezzetli oluyor. Pirinç pilavları gayet güzel oluyor. Bulgur pilavı pek sevilmiyor.
 4. Ana yemekler kişi isteğine göre eklesin diye az tuzlu yapılıyor.
 5. Yine isteğe göre seçilsin diye hem sulu hem de kuru yemekler bulunuyor.
 6. Salatalar taze sebzeler ile yapılıyor.
 7. Her hafta 2-3 defa mutlaka et ve tavuk yemeği çıkıyor.
 8. Kahvaltıda bütün çeşitleri bulmanız mümkün. Sabahları patates kızartması ve poğaça benim vazgeçilmezlerim arasındaydı.
 9. Genel itibariyle yemekler güzel oluyor.

Yemekler Hakkında Kötü Yorumlar

 1. Bazı sulu yemekler çok yağlı olabiliyor.
 2. Tavuk sote ve ciğer yemekleri çok yağlı tavalarda yapıldığı için bazen midenizi rahatsız edebilir fakat genel itibariyle lezzetli oluyor.
 3. Etli yemekler tabağa çok az koyuluyor. Doya doya yiyemeyebilirsiniz.
 4. Mandalina, portakal gibi meyveler üst üste koyulduğu için eziliyor. Bu nedenle meyvelerin suyu ve lezzeti kaçıyor.

Genel olarak KYK yemekleri seviliyor. Çıkan yemekleri sevmeyenler yemek paralarıyla tost yaptırabilir veya kantinden istediklerini alabilirler.

Kantinde her şeyi bulmanız mümkün. Bir markette bulunan her şey kantinde de var. Bu yazı umarım sizler için faydalı olmuştur. KYK ile ilgili merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.