«
instagram

Facebook’un satın almasının ardından kullanım oranı artan ve en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram, hem bireysel hem de ticari amaçlarla kullanılıyor.

Bireysel olarak yakın çevresini takip etmek isteyenlerin kullandığı gibi ticari olarak kullanım sağlayan kişi ve işletmeler de bulunuyor. Kimisi kendi kişisel hesabı üzerinden yüksek kitlelere ulaşırken, kimisi de bir kullanıcı adı ile paylaşım yapmaktadır. İnstagram doğru kullanıldığı sürece birçok kişi içinde gelir kaynağı olmaktadır. Böylesine bir kazanç kaynağı olan sosyal medya hesabında en önemli faktör de takipçi sayınızdır.

İnstagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

İnstagram’da en bilindik takipçi arttırma yöntemi takibe takip yapma yöntemidir. Bu yöntem ile siz bir başkasını takip ediyorsunuz ve karşıdaki kişi de ilgi alanına göre profilinizi inceleyip takip ediyor veya etmiyor. Takibe takip yöntemi ile dönüşlerin olumlu olmasını sağlamak için birkaç tüyo verelim.

  • Hesabınızı yeni açtıysanız en az 10 paylaşım yapın ve profilinizi düzenleyin. Böylelikle profiliniz boş değil de dolu gözükecektir.
  • Yapacağınız paylaşımlarla ilgili olacak kişileri takip edin. Yaptığınız paylaşım sağlık konusunda ise siz gidip ekonomi konuları ile ilgilenen kişileri takip ederseniz, bu kişilerden geri dönüş alamazsınız.
  • Rakiplerinizi inceleyin. Onların en çok beğeni alan paylaşımlarından esinlenerek sizlerde paylaşımlar yapın.
  • Rakibiniz olan 10-20 bin takipçili kişilerin son paylaştığı gönderileri beğenenleri takip edin. Büyük sayfalarda pasif kullanıcı sayısı fazla olacağı için daha düşük takipçili sayfaları seçin.
  • Paylaşımlarında bol etiket kullanan hesaplardan takibe takip yapmayın. Bol etiketi olan paylaşımlardaki kişilerin de sizin için pek faydası olmayacaktır.

Bir diğer instagram takipçi arttırma yöntemi ise çekiliş yapmaktır. Son zamanlarda popüler hale gelen çekiliş ile takipçi arttırma yöntemi, sizlere yüksek takipçiler kazandırmaktadır. Burada en önemli faktör doğru kitle seçimini yapmaktır. Çekiliş konusunda 2 yöntem vardır. Bunlar; ya siz çekiliş düzenleyeceksiniz ya da başkasının düzenlediği çekilişe sponsor olacaksınız.

ÇEKİLİŞ DÜZENLEMEK

Düzenleyeceğiniz çekilişin paylaşımını yaptıktan sonra sponsor reklam ile gönderiyi öne çıkarabilirsiniz. Görseli öne çıkarırken doğru kitleyi seçmelisiniz. Yine profilinizle ilgili kişilere ulaşacak şekilde sponsor reklam veriniz.

SPONSOR OLMAK

Genellikle büyük sayfalar çekiliş düzenlemektedir. Bu çekilişlere sponsor olabilirsiniz. Böylelikle çekiliş şartları arasında sizin ve varsa diğer sponsorların sayfalarını takip edilmesini istemektedir. Böylelikle çekilişe katılacak kişiler sizi takip edecektir. Bu tarz çekilişleri küçük sayfalar ile ortak olup sizler de düzenleyebilirsiniz. Böylelikle çok büyük sayfalara fazla paralar vermekten kurtulmuş olursunuz.

Yine takipçi arttırma konusunda başka yöntemlerde bulunmaktadır. Program, bot kullanmak gibi seçenekler olsa da bazen bu yöntemler organik takipçi olmadığı için sayfanızdaki etkileşimin az olmasına sebep olacaktır. En iyi takipçi arttırma yöntemi size etkileşim getirendir. Etkileşim sağlayacağınız şekilde sayfalarınızı büyütün.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *