«
instagram butik vip lokal

Instagram uygulaması üzerinden butik hesaplarını hepimiz görmüşüzdür. Birçok giyim, hediyelik ve ev eşyası gibi ürünleri artık instagram üzerinden bulabiliriz. Bende bunlardan biri olan Vip Lokal giyim sayfası ile karşılaştım ve güzel ürünler olması nedeniyle 300 TL değerinde bir sipariş verdim. Fakat ürünler elime ulaştığında rezillik süreci de başlamış oldu.

Yazıyı okumayıp sonucu öğrenmek isteyenler için kısaca söyleyeyim: Ürünler fotoğraflardaki gibi gelmedi, renkleri değişik, malzeme kalitesi kötü. Değişim için ekstra kargo ücreti talep ettiler ve değişim istediğim ürünü eksik gönderdiler.

Vip Lokal İnstagram Mağazasının Kalitesiz Ürünleri

Seçtiğim ürünler aşağıdaki fotoğraftan da göreceğiniz üzere 2 adet kumaş pantolon, 1 adet hırka-ceket ve 1 adet kargocu pantolondan ibaretti.

Resimden de göreceğiniz üzere ürünler o kadar güzel sergilenmiş ve o kadar güzel gözüküyor ki insanın almamak gibi bir lüksü yok. Kumaş pantolonları hem çalışırken hem de dışarıda giyebileceğim için seçtim. Hırka ise günlük olarak giyimde ve kargocu pantolon da hafta sonları gezerken, pikniğe giderken giymek içindi.

Gelen ürünlerden pantolonların resimlerini paylaşıp sonra neden beğenmediğimi açıklayayım.

Bana gelen pantolon renkleri ile instagram sayfalarında bulunan pantolon renkleri birbiriyle aynı değil. Pantolonlar o kadar ince ki, naylon poşet gibi. Ve ceket-hırka da bir kağıt gibi oldukça kalitesiz, elinizle dokunduğunuzda saman kağıdı gibi bir his uyandırmaktadır. Aralarından sadece kargocu pantolon orta kalitede olduğu için onu giydim.

Ürün renklerinin aynı olmadığı ve kalitesiz ürün olduğu için değişim istedim. Ve ürün değişimi için takip kodu ile firmaya iade ettim. Firma ürün değişimi için kargo ücretinin tarafıma 20 TL olarak yansıtılacağını belirtti. Ürünleri yanlış renk göndermelerine rağmen sırf ceketin değişimini istediğim için 20 TL kargo ücreti yansıtacaklarını belirttiler. Kalitesiz ürünlerden kurtulmak için kabul ettim.

Değişimde Eksik Ürün Gönderildi

Değişim için kargoyu gönderdikten sonra ellerine geçti ve tekrar ben iletişime geçerek istediğim ürünleri belirttim. 1 adet kargocu pantolon, 3 adet tişört, 1 adet polo yaka tişört seçtim. Aşağıdan da göreceğiniz üzere kendileri de fiyat belirterek yazdılar.

Adresimi de gönderdim ve ürünler elime ulaştı. Ürünleri şeffaf kargoyla gönderseler bile ürünler üst üste konulduğu için aradaki ürünler gözükmemekte. Durum böyle olunca sadece en üstteki ve en alttaki ürün gözükmekte. Kargoyu açtığımda ise Beyaz Polo Yaka tişörtün eksik olduğunu gördüm. Ve kendilerine yazdım, görmelerine rağmen cevap vermediler.

Normalde değişim için 205 TL’lik alışveriş yapmıştım. Değişime gönderdiğim ürünlerin tutarı ise 220 TL idi. Yani geriye 15 TL para kalmaktaydı. Bunu da 20 TL dedikleri kargo ücreti için saymalarını ve eksik kısmını da alıcı ödemeli olarak kargoda ödeyeceğimi belirttim. Kendileri ise aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere kargoyu bedelsiz göndereceklerini belirttiler.

Sonuç olarak kendilerinden cevap alamadım ve eksik ürünle birlikte toplamda 40 TL alacağım oldu. Başımın gözümün sadakası olsun dedim ve bir daha bu kalitesiz firma ile muhatap olmadım.

Siz siz olun instagramdan ürün alırken ücretsiz değişim yapmalarına, iade koşullarına bakın. Instagramda bu tarz satış yapan butik sayfalarının bir tedarikçisi olduğunu ve kalitesiz ürünler gönderdiğini de unutmayın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. BRNKLBKN

    Geçmiş olsun hocam dikkat etmek Gerekıyor