«
ikinci-orta-tatil-tarihi-ve-detaylari-QvNySP1Y.jpg

İkinci Orta Tatil Tarihi ve Süresi

İkinci Orta Tatil Tarihi ve Süresi

İkinci orta tatil için geri sayım başladı. Her yıl okullarda iki defa yapılan orta tatilin birincisi 5 Şubat’ta tamamlandı. Birinci orta tatilin sona ermesinin akabinde tekrar okullara dönen öğrenciler artık de ikinci orta tatil için gün saymaya başladı. Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2023-2024 tatil takvimi sonrasında ikinci orta tatil tarihi belirli oldu. Pekala, ikinci orta tatil ne vakit, kaç gün olacak?

İKİNCİ ORTA TATİL NE VAKİT? İkinci periyot, 5 Şubat 2024 Pazartesi başladı ve 14 Haziran 2024 Cuma sona erecek. İkinci periyot orta tatili ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma ortasında yapılacak.

İKİNCİ ORTA TATİL YAPILACAK MI? Milli Eğitim Bakanı takvimine nazaran 8-12 Nisan 2024’te ikinci orta tatil olacak. Bilindiği üzere 2024 yılında ikinci orta tatil nisan ayında yapılacak. Orta tatilin olduğu hafta da Ramazan Bayramı’nın kutlandığı haftaya denk geliyor. Bu sebeple de orta tatilin iptal edilme ihtimali bulunuyor. İkinci orta tatilin bayram haftasına denk gelmesi sebebiyle bu durumun zorlaşacağını söyleyen Bakan Tekin, “İkinci periyotta biraz olmayacak üzere duruyor.” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *