«
PİXEL 4a xl

Üretimi yapılıp piyasaya çıkması merakla beklenen fakat son dakikada Google tarafından iptal edilen Pixel 4A XL’nin tasarımı gün yüzüne çıktı.

Çıkardığı telefonlarda özellikle kamerası ile kendinden sıkça söz ettiren ve piyasada iyi bir konuma gelen Google akıllı telefonlar, kullanıcılar tarafından beğeni ile kullanılıyor. Yine Google’ın kullanıcıların beğeni ve kullanımına sunmak için hazırladığı akıllı telefonlardan biri de Pixel 4A XL olmuştu. Geçen yıl çok fazla sayıda orta seviyede akıllı cihazın duyurusunu yapan Google’nın bu yıl piyasaya Pixel 4A XL projesini sunması beklenmekteydi.

Merakla çıkacağı tarih beklenirken Google bu cihazın 2020 yılının ilk yarısında çıkarmayacağını belirtti. Sonradan yapılan açıklamalarda ise bu telefonun hiçbir zaman kullanıcı ile buluşturulmayacağı söylendi.

Google Pixel 4A XL Görünümü

Google tarafından 2020 yılında çıkarılan tek orta seviye akıllı telefon Pixel 4A olmuştu. Buna ek olarak çıkarılması beklenen Pixel 4A XL telefonu eğerki piyasaya çıksaydı çerçevesiz görünüme sahip olacaktı.

Pixel 4A XL Özellikleri

Eğerki piyasaya çıksaydı ince çerçevesi ile göreceğimiz Pixel 4A XL’ın boyutları 154,3 x 73,9 x 8,2 mm ölçülerinde olacaktı. Parmak izi okuyucusunun bulunduğu bir arka kapak tasarımı olması beklenirken, yine arka tasarımda kare şeklinde 4 kamera ile karşımıza çıkacaktı.

Kamera özellikleri bakımından kullanıcıyı tatmin edici ve memnuniyet sergileyici olması bekleniyordu. Arka kameralardan birinin geniş açılı, birinin zoom lense sahip olması ve diğer ikisinin de makro çekim ve normal çekim için tasarlanmış olacağı tahmin edilmekte. Bu özelliğe sahip kameralar ile muhteşem profesyonel çekimler yapmak mümkün olacaktır. Unutulmamalı ki Google piyasaya sürdüğü her telefonda fotoğraf konusunda harikalar yaratmıştır.

Önde ekranın sol üst köşesinde çentiksiz şekilde yerleştirilmiş bir selfie kamerası olduğu görülen kameranın böylesine büyük bir ekranda çok hoş görüldüğünü de söylemek lazım.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *