«
gelişim raporu

Okul Öncesi Eğitim yani anasınıfı öğrencileri için dönem sonu / yılsonu karnesinde gelişim raporları yayınlanmaktadır. Bu raporlar öğrencinin farklı kategorilerde gelişimlerinin durumunu göstermektedir.

E-okul sistemine girilen raporda neler yazılacağı, örnek gelişim raporları ile öğretmenlere fikir vermektedir. Bizlerde sizler için hazırladığımız gelişim raporu örneğini sizinle paylaşıyoruz.

Dilerseniz buradan word olarak indirebilirsiniz: Eokul Gelişim Raporu İndir

Bilişsel Gelişim Raporu Örneği

Nesneleri şekil, renk ve sayı olarak tanımaktadır. Gruplandırma ve eşleştirme çalışmalarını yapabilmektedir. Sağ-sol yön kavramını, büyük-küçük, uzak-yakın, geniş-dar gibi kavramları algılayabiliyor.

Dil Gelişimi Raporu Örneği

Kendisine yöneltilen sorulara anlamlı, mantıklı cümleler kurabiliyor. Kendisini iyi ifade edebiliyor ve cümleleri düzgün kullanabiliyor. Hikaye sonrası verilen sorulara net, anlamlı cümleler kurabiliyor.

Motor Gelişimi Örneği

El ve göz koordinasyonu gelişmiştir. Küçük kas motor becerileri, kesme, katlama, yapıştırma, boyama faaliyetlerinde gelişim gözlemlenmiştir. Çalışmalarda dikkatlidir.

Öz Bakım Gelişimi Örneği

Oyuncakları temiz-düzenli kullanıyor. El-yüz, beslenme, tuvalet alışkanlığını bireysel olarak bağımsız bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Sağlıklı beslenmenin önemini biliyor. Beslenmede bazı yiyecekleri ayırt eder. Her yiyeceği yemesi gerektiği, yemediği taktirde sağlığının olumsuz etkileneceği konusunda teşvik edilmelidir.

Sosyal-Duygusal Gelişim Örneği

Arkadaşlarıyla ilişkileri olumludur ve paylaşmayı, yardımlaşmayı sever. Etkinliklere istekli katılan, ön planda olmayı tercih etmekle beraber, kendini iyi ifade edebilen bir yapıya sahiptir. Sorumluluklarını yerine getirir. Sınıf içerisindeki kurallara uyar.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *