«
Gazisoft v5 Haber Yazilimi Detayli Inceleme

Yıllardır haber sitesi açan ve sürekli satışını yapan biri olarak sizlere Gazisoft v5 Haber Yazılımı hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hem Wordpress hem de özel haber yazılımları ile birçok site açtım ve hemen hemen çoğunu kullandım. Edindiğim bilgilere ve tecrübelere dayanarak başlıklar halinde Gazisoft Haber Yazılımının artıları ve eksilerini açıklayacağım.

Tasarım: 2014-2015 yılı trendine uygun bir tasarımı görüyoruz. Yazılımda bulunan sade tasarım her ne kadar kötü olmasa da günümüz trendine pek uygun değil.

Günümüzde daha renkli, her bloğun birbirinden daha net ayrıldığı gözlemlenen tasarımlar kullanılıyor. Bu konuda Tebilişim haber yazılımları çok farklılıklar sunuyor. Gazisoft’un tasarım konusunda yeni arayüzler çıkarıp satışa koyarsa her müşteri zevkine göre seçim yapabilir ve bu satışlara da yansır diye düşünüyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki yakın zamanda Gazisoft v6 haber yazılımı çıkacak.

Gazisoft v6 ile ilgili detaylar için tıklayınız

Kontrol Paneli: Arayüz tasarımı gibi kontrol paneli de sade bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Bu özelliği kullanım açısından bizlere kolaylık sağlıyor.

Haber ekleme yaparken ihtiyacınız olacak çoğu özellik mevcut. Eksik olarak gördüğüm şey ise wordpresste olduğu gibi siz yazıyı yazarken belirli aralıklarla yazıyı otomatik taslağa almıyor. Bu da yanlışlıkla tarayıcınızı kapatırsanız veya elektrikler giderse yazdığınız haberin silinebilme olasılığını doğuruyor.

Haberleri sitede istediğiniz alanda gösterebilme, manşete ekleyebilme özelliği ise kullanımı kolaylaştırıyor. Sitede bulunan her alanı panelden kontrol edebiliyorsunuz. Reklamlar, foto ve video galeri, künye, iletişim, blokların açılıp kapatılabilir olması gibi birçok özellik sunuyor.

Hız: Oldukça hızlı bir yazılım olduğunu söyleyebilirim. Tabi burada sitenin hızı sadece yazılımla alakalı değil. Kullandığınız hosting ve haberlere eklediğiniz resim boyutları da önemli birer faktördür. Orta segmentte kullandığım bir hosting ile kurduğum site 1 saniye içinde açılıyor.

Yazılımın bize sunduğu bu hız kullanıcılara da yansımakta ve google tarafından pozitif bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle index hızınız da artmaktadır.

Google News Uyumluluğu: Bu yazılım ile birçok defa Google News kaydı aldım ve kayıt alanlara da tanık oldum.

Ekstra: Site otomatik olarak birçok site haritasını oluşturup sizlere sunuyor. Zamanlayıcı ile ileri tarihli haberler ekleyebiliyorsunuz.

Gazisoft ve diğer haber yazılımları ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *