Galaxy C7 Pro İçin Android 7.0 Nougat Güncellemesi Yayınlandı

tarafından
800
Galaxy C7 Pro İçin Android 7.0 Nougat Güncellemesi Yayınlandı

Fiyatına göre en güzel donanımsal özellikleri sunan Samsung Galaxy C7 Pro için beklenen güzel haber geldi. Türkiye’de Samsung’un resmi olarak satmasa da yurtdışı garantili olarak ülkemize getirilen Galaxy C7 Pro Android 7.0 güncellemesi yayınlandı. Uzun zamandır beklenen Nougat güncellemesi yeni gelen özellikler, yeni görünümü ve pil performansının artmasıyla bizlere güzel bir deneyim sunuyor.

Galaxy C7 Pro Android 7.0 güncellemesi 25 Aralık 2017 tarihinde paylaşıldı ve telefonlara dağıtılmaya başladı. Yalnız Android 7 güncellemesi tüm Galaxy C7 pro kullanıcıları için yayınlanmadı. Kimler Android 7 güncellemesini indirebilecek? Veya android güncellemesini nasıl indirebiliriz? Bunlar hakkında yaptığım araştırmaları sizlerle paylaşacağım.

Galaxy C7 Pro telefonları Türkiye için üretilmediği için Hong Kong yazılımı kullanılmaktadır. Kullandığımız bu Hong Kong yazılımı Türkçe’yi destekliyor.

Galaxy C7 Pro Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung’un Galaxy C7 Pro telefonu için birkaç model bulunuyor. Cihaz modelinizi öğrenmek için Ayarlar > Cihaz Hakkında > Model Numarası bölümünden bakabilirsiniz. SM-C7018, SM-C7010, SM-C701F gibi model numaraları yazmaktadır. SM-C7010 model numarasına sahip telefonlar Ayarlar bölümünden güncellemelerini denetleyebiliyor ve güncelleme varsa indirebiliyorlar. Fakat SM-C7018 model numaralı telefonlarda yazılım güncellemesi bölümü bulunmamaktadır. (Telefonu aldığım kişi bana bu model telefonların otomatik güncelleme aldığını söylemişti).

Bazı kullanıcılar Android 7 güncellemesini aldığını belirtiyorlar. Güncellemeyi alanların telefon model numarası SM-C7010 olanlardır. Peki ya SM-C7018 model numarasına sahip telefonlar nasıl Android güncellemesini indirecek? Bunun için sadece beklemeniz gerekiyor. Kısa zaman sonra Android 7 güncellemesinin gelmesi bekleniyor. Bunun için net bir tarih olmasa da Android 7’nin Galaxy C7 Pro için geleceği kesindir.

Android 7 Güncellemesi Manuel İndir

Galaxy C7 Pro telefonları Hong Kong yazılımını kullandığını söylemiştim. Sadece bu yazılım Türkçe’yi desteklediği için diğer yazılımları indirenler telefonunu türkçe olarak kullanamazlar. Eğer bu sizin için sorun değilse Samsung C7 Pro Android 7.0 Nougat güncellemesini indirebilirsiniz.

Android 7 Çin yazılımı (güncellemesi) internette paylaşıldı. Toplam 2.01 GB boyutunda olan güncelleme dosyasını indirerek telefonunuza kurabilirsiniz. Güncellemeleri aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Unutmayınız! Çin güncellemesi Türkçe dilini desteklememektedir. Eğerki SM-C7018 model numaralı telefonunuz için SM-C7010 Hong Kong güncellemesini indirerek telefonunuzu Android 7 ‘ye yükseltmeniz mümkündür. (Bu işlem telefonunuzu Delta garanti kapsamından çıkarabilir) Ama herhangi bir sorun çıkıp çıkmayacağına dair kesin bir şey diyemeyeceğim. Eğer deneyen olursa aşağıdan yorum yaparak bilgi verirse memnun olurum.

Telefonuna güncelleme gelmeyenler manuel olarak Çin yazılımını (İngilizce dil) indirirlerse mobil ağ sorunları ile karşılaşabilirler. Şuan için SM-C7018 model numaralı telefonlara Çin güncellemesi gelmiş, tahminimce Çin güncellemesinin ardından Hong Kong güncellemesi gelecektir. Kısa bir süre daha sabrederseniz telefonunuza güncelleme gelecektir. Eğer ki beklemek istemeyenler varsa Yukarıdaki linklerden Hong Kong güncellemesini indirebilirler.