«
facebook

Günlük hayatta olduğu gibi iş hayatında da vazgeçilmezimiz olan Facebook, yaptığı açıklamada Sayfalar’a yeni özellikler getireceğinin haberini verdi. Büyük güncellemelerin geleceğinin haberini veren Facebook, görsellik konusunda yapılacak düzenlemelerle birlikte yeni özellikleri de sunacağını duyurdu.

Facebook Sayfalar’a gelecek yeni özellikler genellikle e-ticaret işiyle uğraşanlar ve küçük işletmeler için devrim niteliğinde olacak. Çünkü Sayfalar’a gelecek yeni özellik ile yazılımcılara ek ücretler ödemeden işlemlerinizi halledebileceksiniz.

Sayfalar’a Rezervasyon Özelliği Geliyor

Mobil versiyonunu da kapsayacak güncellemeler arasında rezervasyon özelliği de bulunuyor. Sadece iyileştirme yapmakla kalmayan Facebook, küçük işletmelerin kolaylıkla rezervasyon işlemlerini halledebileceklerinin müjdesini de vermiş oldu. Bu özellik neden önemli diyecekseniz; örneğin bir kuaför salonu iş yoğunluğu nedeniyle rezervasyon sistemi ile çalışmaktadır. Telefon ile rezervasyon yerine internet üzerinden rezervasyon hem kolaylık sağlamakta hem de geçmişteki rezervasyonlarınızı görme imkanı sağlamaktadır. Bunun için ise bir web sitesine sahip olmanız ve ücret karşılığında rezervasyon sistemini yaptırmanız gerekmektedir.

Yeni gelen özellik maliyetleri ortadan kaldırarak sizlere ücretsiz olarak rezervasyon özelliğini sunuyor. Facebook’ta böyle bir özelliğin olması bana göre size şöyle bir imkan daha sağlıyor. İnsanlar Facebook’u daha çok kullandıkları için bu platforma güveniyorlar. Ama sizin açacağınız internet sitesinin yeni olması, basit/sade görünüme sahip olması, insanlar tarafından bilinmemesi gibi sebepler dolayısıyla güven oranı azalmakta ve rezervasyon oranları düşmektedir. Bu nedenle Facebook’ta rezervasyon işlemlerinizi yapmak size güzel sonuçlar sağlayacaktır.

Aynı örneği restoran için de düşünebilirsiniz. Ek bir yazılıma/alt yapıya ihtiyaç duymadan Facebook Sayfalar’a gelecek yeni özellik ile kolaylık sağlayacaksınız.

Değerlendirmeler’in Önemi Artacak

Her işletme sayfasında bir değerlendirme bölümü bulunmaktadır. Müşteriler bu alana işyeriniz hakkındaki görüşlerini yazarlar. Facebook Tavsiyeler ve Değerlendirmeler bölümünde de önemli güncellemelerde bulunacak. Yapılacak olan “minimum karakter sınırı” güncellemesi ile bir anlam ifade etmeyen “iyi”, “kötü”, “beğendim” gibi kısa yorumların önüne geçilecek. En az 25 karakter sınırı bulunacak tavsiyeler ve değerlendirmeler bölümünde böylelikle işletme hakkında daha net yorumlara ulaşabileceksiniz.

Bu müşteriler için güzel bir özellik olduğu kadar işletmeler açısından da avantajlı bir öneme sahip. Müşteri güzel yorumları nedeniyle birlikte okuyacak. İşletme de güzel ve uzun yorumlar nedeniyle yeni müşteri potansiyelini de arttırmış olacaktır. Bu özellikler test aşamasından geçti ve tüm bölgelerde kullanıma açıldı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *