«
sahin kusu

Merhabalar, başımdan geçen bir olayı anlatacağım. Böyle bir olay sizin başınıza gelseydi siz ne yapardınız? Okuduktan sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

Sabah saat 05.15 gibi dışardan gelen sesler nedeniyle uyandım. Dışarıdan ara ara sesler geliyordu. İlk önce alt kattaki dairenin balkonundaki katlanır camların açık kaldığını ve rüzgardan çarptığını düşündüm. (Cama vurma sesleri geliyordu) Sesler git gide artmaya başladı. Gelen seslerin cama vurma sesleri, camı zorlama sesi olduğunu fark ettiğim an “Eve hırsız mı giriyor lan?” diyerek yataktan kalktım. Haliyle biraz korkarak gizlice cama yaklaşıp baktığımda görünürde bir şey yoktu.

Taa ki başımı aşağı indirip şu manzarayı görene kadar;

Tabi bu fotoğrafı 06.30 gibi çektim. Siz birde gece karanlığında iki kanadı açık halde gördüğümü düşünün. Hayvan beni gördükçe üstüme geliyor (kapı kapalı) içeri girmeye çalışıyor. Camdan gelen sesleri de hayvan çıkarıyormuş.

Evim binanın en üst katında. Ve büyük ihtimal de çatıdan havalanıp uçmaya çalışırken balkonuma düştü diye düşünüyorum. Balkon biraz oval ve geniş olmadığı içinde havalanıp uçamıyordu. Hayvan havalanmaya çalışıp uçmak isterken pençeleri ve kanatlarıyla cama vuruyordu.

Asıl macera şimdi başlıyor 

Hem benim uykum kaçtı, hem de hayvan uçup gidemiyor. Kuş türlerinden pek anlamam ama o pençeleri ve cama vurmalarını gördükten sonra balkon camını bile açmadım. Bir süre cama vurarak balkonun geniş tarafına doğru gitmesini sağlamaya çalıştım. Böylece daha kolay havalanabilirdi. İşe yaramadı.

Saat 05.45 olduğunda pes ettim ve uçup gider nasıl olsa diyerek tekrar yatağa yattım. Tabi hayvan cama vurmaya devam ettiği için uyuyamadım saat 06.15 gibi itfaiyeyi aradım.

Aradığımda “Evimin balkonunda büyük bir kuş olduğunu, uçamadığını ve elimden bir şey gelmediğini” söyledim. Sağolsunlar “Birazdan geliyoruz” dediler. Aradan 15 dakika geçti ellerinde balık yakalama kepçesi gibi bir şeyle sokakta itfaiyeciyi gördüm.

Kuş sanki itfaiyecinin geldiğini görmüş ve kendisi için geldiğini anlamış gibi birden kanatlandı, uçtu gitti. İtfaiyeci abimiz de kuşun uçtuğunu gördü. Teşekkür ettik kendisine ve günün sonunda aşağıdaki fotoğraflar kaldı :)

Not: Şunu da ekleyim, kuş türlerinden anlamam birkaç kişiye sordum ve kuşun şahin olduğunu söylediler.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *