«
eski-abd-lideri-trump-tiktok-yasasini-elestirdi-MDAeQppx.jpg

Eski ABD Lideri Donald Trump, ABD’de TikTok’un yasaklanmasını öngören yasa tasarısını sert bir şekilde eleştirdi. Trump, yasanın Facebook’un sahibi Meta’ya haksız avantajlar sağlayacağını belirterek, Facebook’u “halk düşmanı” olarak nitelendirdi. Başkanlık döneminde TikTok’u yasaklamaya çalışan Trump, şu anda kongreden geçme aşamasında olan TikTok yasa tasarısını sert bir dille eleştirdi.

Trump: “Facebook’u Halkın Düşmanı Olarak Görüyorum”

Trump, yaptığı bir röportajda, “TikTok piyasadan çekilirse, Facebook’un büyümesi çok daha kolay olacak. Ancak ben Facebook’u halkın düşmanı olarak görüyorum” ifadelerini kullandı. Ayrıca, uygulamanın güvenilirliği konusunda da çeşitli görüşlerin bulunduğunu belirterek, “TikTok’u seven birçok insan var. Uygulamanın olmaması durumunda birçok genç çocuğun hayal kırıklığı yaşayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

ABD Kongresi TikTok’un Satışını Zorlayacak Yasa Tasarısını Görüşüyor

ABD Kongresi, TikTok’un ana şirketi ByteDance’i uygulamayı 30 Eylül’e kadar satmaya zorlayacak bir yasa tasarısını görüşüyor. ABD Başkanı Joe Biden, TikTok’u yasaklayacak olan yasa tasarısının kongreden geçmesi halinde imzalayacağını açıklamıştı. TikTok’un ulusal güvenlik tehdidi olarak görüldüğü bu süreçte, Trump da Facebook’un ABD hükümeti için büyük bir tehdit oluşturduğunu savundu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *