«
cinde-vivo-en-cok-satan-akilli-telefon-markasi-oldu-bpu9NXsV.jpg

Çinli çok uluslu bir teknoloji şirketi olan vivo, Counterpoint Research verilerine göre Çin’de en çok satan akıllı telefon markası oldu. Şirket, akıllı cihaz ve hizmetleri odağına alarak güçlü tasarıma sahip ürünler üretmektedir. vivo’nun zirveye yerleşmesiyle Apple, Çin’in en çok satan akıllı telefon unvanını vivo’ya kaptırmıştır. Huawei, Honor ve Apple, vivo’yu sırasıyla takip etmektedir.

vivo’nun AR-GE ve Üretim Kapasitesi

vivo, 10 AR-GE merkezi ile insanlara her geçen gün daha kullanışlı bir mobil ve dijital yaşam sunmak için yaratıcılığı ön plana almaktadır. Yıllık yaklaşık 200 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olan vivo’nun akıllı üretim ağı geniş kapsamlıdır. Şirket, Türkiye’de V ve Y serisi telefonlarıyla da faaliyet göstermektedir.

vivo’nun V ve Y Serisi Telefonları

V Serisi: vivo’nun V Serisi akıllı telefonları arasında V29, V29 Lite, V25, V23, V21 modelleri bulunmaktadır. Özellikle V29 5G ve V29 Lite, 120Hz kavisli AMOLED ekranlarıyla dikkat çekmektedir. V29 5G’nin “Star Işığı” (Aura Light) özelliği, etkileyici portre ve fotoğraflar çekme imkanı sunmaktadır.

Y Serisi: vivo’nun Türkiye’de üretilen Y serisinde Y36, Y35, Y22s, Y27, Y17s ve Y16 modelleri bulunmaktadır. Özellikle Y36, Qualcomm’un Snapdragon 680 işlemcisinden güç almakta ve geniş depolama kapasitesi sunmaktadır. Y35 ise oyun performansı ve dayanıklılığıyla ön plana çıkmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *