«
ayancık rehberi

Sinop’un Ayancık ilçesinin tanıtımında etkin rol oynayan ve Ayancık Rehberi olarak tanınan Ahmet Can Akyol, ilçenin tüm köylerini tek tek geziyor.

Instagram’da 2017 yılında açtığı Ayancık Rehberi sayfası ile Ayancık ilçesindeki son gelişmeleri, güncel haberleri, ilçe merkezi ve köylerinin görsellerini paylaşan Ahmet Can Akyol, Ayancık’ın tanıtımında da büyük katkı sağlıyor. Yaptığı paylaşımlarla on binlerce kişilere ulaştığı görülürken yaptığı çalışma ile çevresinden ilgi topluyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Akyol, “Instagram’da açtığım Ayancık Rehberi isimli hesap ile ilçenin güncel durumunu, önemli haberleri ve tanıtımına yönelik görselleri paylaşıyorum. Ayancık 20 bin nüfuslu bir ilçe olmasına rağmen yurt dışında ve şehir dışında yaşayan çok fazla gurbetçi vatandaşı var. Ayancık’ta yaşayan herkes burayı görüp biliyor ama gurbetçilere de buranın son durumunu göstermek amacıyla kurduğum Instagram hesabında şu anda 13 bin takipçiye ulaştım. Ve artık sadece Ayancıklı vatandaşlar değil Türkiye’nin dört bir yanında tatil yapmak, ilçeyi gezmek görmek isteyen herkes bu sayfayı takip ediyor.” dedi.

HER GÜN ONLARCA MESAJ CEVAPLIYOR

Instagram’da her gün 100’e yakın mesaj yanıtladığını belirten Akyol “Paylaştığım videoları gören ve Ayancık’ı beğenen çoğu tatilci bana özel mesaj gönderiyor. Nerede kalınır, nerede yemek yenir, nereler gezilir gibi günde 100’e yakın mesaj yanıtlıyorum. Bunu da severek yapıyorum. Ayancık’a en ufak bir katkım dahi olsa bu beni mutlu eder. Yine sorunu olan vatandaşlar da bana yazıyor. Ev arayan, evcil hayvanını kaybeden, yıllardır görmediği askerlik arkadaşını arayan ve bunun gibi birçok konuda bana ulaşan kişilere yardımcı olmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

AYANCIK KÖYLERİNİ TEK TEK GEZİYOR

Youtube videoları çektiğini ve Ayancık’ı köy köy gezdiğini vurgulayan Ahmet Can Akyol şunları söyledi: “Yaklaşık 2 yıldır Youtube’de videolar paylaşıyorum. Ayancık’ın bütün köylerini tek tek gezip hepsinin tanıtım videolarını hazırlamayı hedefliyorum. Youtube’de Gezgin Anılar isimli kanalımda gezdiğim tüm köylerin görüntülerini paylaşıyorum. Sadece Ayancık köylerini tanıtmakla kalmıyor, köyde yaşayan vatandaşlarımızla sohbet edip onların güzel anılarını ve sorunlarını da dinliyorum. Sorunlarına çözüm üretemeyebilirim ama en azından sesimizi birilerine ulaştırmış oluyoruz. Onun yanı sıra büyüklerimden dinlediğim anılar sayesinde Ayancık hakkında yeni bilgiler öğrenmiş oluyorum ve bunu da paylaşarak Ayancık’ın tarihine ışık tutmuş oluyorum. Kanalımın ismini de buradan esinlendim. Hem gezip hem de yaşanmış anıları dinliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *