«
apple-ve-avrupa-birligi-yeni-uygulama-indirme-ozellikleri-hjZUvsJO.jpg

Apple ve Avrupa Birliği

Avrupa Birliği’nin Dijital Piyasalar Yasası (DMA) kapsamında Apple, bölge genelinde platformlarında, hizmetlerinde ve eserlerinde çeşitli değişiklikler yapıyor.

Web Sitesinden Uygulama İndirme Özelliği

Apple, kullanıcıların artık doğrudan web sitelerinden iOS uygulamalarını indirmesine müsaade verecek. Geliştiriciler, kendi uygulamalarını direkt bir web sitesi üzerinden indirmeye açabilecek.

Uygulama Yükleme Şartları

Apple, yeni web tabanlı uygulama dağıtımı özelliğinin kullanıma sunulacağı tarihte uyulması gereken birtakım katı güvenlik tedbirlerini belirliyor. Uygulamaların tüm iOS standartlarını karşılaması ve kullanıcıların uygulamayı yüklemek için onay vermesi gerekecek.

Geliştirici Kriterleri

Geliştiricilerin Apple’ın Geliştirici Programı’na üye olmaları ve AB ülkelerinde kayıtlı olmaları gerekecek. Ayrıca Apple’ın belirlediği temel taahhütleri kabul etmeleri ve belirli bir kullanıcı tabanına sahip olmaları gerekecek.

Webten Yükleme Sınırlamaları

Webten Yükleme Sınırlamaları

Apple, webten uygulama yüklemeyi büyük geliştiricilerle sınırlayacak. Geliştiricilerin belirli kriterleri karşılaması ve “iyi bir üye” olmaları gerekecek. Ayrıca, yıllık indirme sayısının belirli bir seviyeyi geçmesi durumunda ek ücretler ödenmesi gerekecek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *