«
apple-ios-18-ve-vendorui-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-TQR9F2Je.jpg

Apple iOS 18 ve VendorUI

Apple, yakın zamanda iOS 18’in dahili sürümlerini fabrikalara dağıtmaya başladı. Apple’ın bu evrede sağladığı iOS sürümü “VendorUI” olarak isimlendiriliyor ve bu sürüme erişim sıkı bir biçimde denetim ediliyor.

iOS 18 ve Üretim Öncesi Sürümler

iOS 18 ve Üretim Öncesi Sürümler

iOS 18’in VendorUI sürümü, kalite denetim testleri için fabrikalara sağlanan bir iOS versiyonu. Bu sürüm, Apple’ın WWDC etkinliğine kadar iPhone kullanıcılarına açıklamayacağı iOS arayüzünün üretim öncesi sürümüdür. VendorUI, yeni özelliklere, ayarlara veya marka değişikliklerine referanslar içerebilir. Bu sürümde, Apple’ın yazılım mühendisleri tarafından kullanılan iOS sürümlerinden farklı olarak belirli uygulamalar çıkarılarak sadece test için gerekli uygulamalar yüklenir.

Apple aslında her yıl iOS’un birkaç farklı sürümünü geliştiriyor. Bunlar arasında Release (stok iOS), InternalUI (üretim öncesi sürüm), VendorUI (kalite denetim testleri için sürüm), NonUI (donanım mühendisleri için sürüm) ve LLDiags (düşük düzey teşhis sürümü) bulunmaktadır.

iOS 18‘in yapay zeka odaklı bir güncelleme olması bekleniyor. iOS 18 ile gelmesi beklenen özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *